Bytu svědčí obrazy

Zima je obdobím, kdy většinu volného času trávíme doma. Komu by se chtělo mimo práce a nákupů být v sychravém nebo mrazivém vzduchu, když si může užívat pohodlí a teplo svého bytu? Abychom se doma dobře cítili, má být útulně zařízený. K příjemné atmosféře přispěje i pěkný obraz na stěně, který nám něco připomíná nebo něco evokuje.Protože nejen nábytek je to co byt zařizuje. A ne pouze pohyblivé obrázky na televizní obrazovce mohou vzbuzovat emoce. Příjemné vzpomínky na dětství nebo epizodu z mládí nám dokáže připomenout pěkný obraz a nemusí to být vždy jen umělecký originál.

Moderní doba nám umožňuje přinést si z dovolené digitální fotografii a dát si z ní udělat obraz. Nebo navštívit velké obchody s nábytkem a koupit si již hotové reprodukce. Přestože se prodávají v každém velkém městě, je jich tolik druhů a tolik motivů, že je jen málo pravděpodobné, že stejný obraz bude mít v obýváku váš známý nebo příbuzný. Když chcete, aby obraz u vás doma byl jedinečný, kupte si ručně malované originály současníků. Nejedná se o historické originály, jejichž cenu zaplatí jen úzká smetánka a které by si do paneláku asi nikdo nedal.

Obrazy zútulní domov

Pokud nevíte, jak si vybrat pěkný obraz na stěnu, tak vězte, že každý obraz, který doma budete mít, na vás bude mít dopad. Měl by se líbit především vám, měl by zaujmout vaše přátele, kteří vás přijdou navštívit, ale především by ve vás měl vyvolávat příjemné emoce. Nevhodně zvolený motiv může podvědomě zapisovat do vaší hlavy a nechtěně vás „programovat“ špatným směrem.

Podle velikosti stěny a nábytku kolem se také rozhodněte, zda tam zavěsíte jeden větší nebo více menších obrazů. Zda chcete vyprávět příběh nebo dáte přednost jedné emocí. Jiný obraz bude vhodný do obývacího pokoje, kde trávíte volný čas a setkáváte se s kamarády a jiný může viset ve vaší ložnici. Při nákupu vám pomůže intuice. Obraz vás musí oslovit. Pak můžete doma trávit svůj volný čas a cítit se příjemně.


Napsat komentář

Jméno *
E-mail *
Webová stránka

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..