Dálniční nálepka 2014 Slovensko

Slovenská dálniční nálepka 2014
Slovenská dálniční nálepka 2014
Celoroční dálniční nálepka 2014 [/ caption] Na úvod dobrá zpráva. Poplatek za dálnici na Slovensku se v roce 2014 nezvyšuje, alespoň pro osobní auta. Druhá zpráva je, že kvalita dálnic zůstala stále stejná. Na mnoha místech mizerná. A dálniční síť stále není dokončena. Kolik tedy zaplatíme na Slovensku za používání dálnic v roce 2014?Za používání dálnic a silnic pro motorová vozidla na území Slovenska s výjimkou úseků označených dodatkovou tabulí (přeškrtnutá nálepka) se platí paušální poplatek zakoupením nálepky na čelní sklo osobního automobilu. Nálepka se umísťuje na pravý okraj čelního skla z pohledu řidiče auta a to do horního nebo dolního rohu.

useky

K dispozici jsou tři druhy nálepek v závislosti na délce doby, po kterou chcete slovenské dálnice využívat.

Desetidenní dálniční nálepka Slovensko 2014
Desetidenní dálniční nálepka Slovensko 2014

Nejkratší je desetidenní nálepka. Jak její název napovídá, platí do dobu deseti dnů včetně dne zakoupení, resp. označení. Její cena je 10 eur .

Třicetidenní dálniční nálepka 2014 Slovensko
Třicetidenní dálniční nálepka 2014 Slovensko

Dálniční nálepka s dobou platnosti třicet dní stojí 14 eur . Pokud ji plánujete využívat celý měsíc, pozorně si přečtěte poučení na zadní straně nálepky! Můžete se tak vyhnout nepříjemné pokutě.

Celoroční dálniční nálepka na rok 2014 stojí 50 eur a platí od 1.1.2014 do 31.1.2015, tedy třináct měsíců. Podobně tak platí i dálniční nálepka na rok 2013 až do konce ledna 2014.

Slovenská dálniční nálepka 2014
Slovenská dálniční nálepka 2014

Ještě nedávno končila platnost celoroční dálniční nálepky o půlnoci 31.12. a způsobovalo to dost problémy některým řidičům. Zdá se, že konečně někdo dostal alespoň trochu rozumu.

Zajímavostí je, že na rozdíl od desetidenní a třicetidenní dálniční nálepky má celoroční kulatý tvar. Možná už konečně slovenští policisté při kontrole dálničních nálepek začnou používat mozek a dalekohledy a nebudou zužovat provoz do jednoho pruhu a zastavovat všechna auta na dálničním odpočívadle, aby zkontrolovali, zda mají všichni řidiči zakoupené dálniční nálepky a vybrali pár pokut. Zprávy o takovém jejich brilantním počínání se dost často objevovaly v rádiích i televizním zpravodajství a mezi lidmi kolovaly na toto téma i vtipy.

Slovenské dálniční nálepky pro rok 2014 si můžete zakoupit na benzínových čerpadlech a poštách.

Pokud přijíždíte na Slovensko dálnicí přes hraniční přechod, raději si kupte dálniční nálepku 2014 dopředu ještě mimo území Slovenska, abyste se tak vyhnuly různým „pastím“ na dálnicích, které jsou na Slovensku zpoplatněné už od hraničního přechodu, avšak možnost zakoupit si dálniční nálepku na území Slovenska není, až ve vnitrozemí. Nebo hraniční dálniční přechod objeďte po silnici.
 


 


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 220 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup