Dálniční nálepka Německo 2013

Dálniční nálepka Německo 2013 V přehledech statistik svých webů vídám občas tuto větu z fráze zadané do vyhledávačů. Jelikož na webu mám pár článků o cestování do zahraničí a v nich zmiňuji i poplatky za využívání dálnic osobním autem, doplňuji tyto texty stručnou informací o Německu.Dálnice byly v Německu budované už před druhou světovou válkou a podle čelního představitele státu, který nemůže být jmenován, neboť některé kruhy mají z něho strach i 75 let po jeho smrti, nemělo být ze žádného místa v Německu na dálnici dál, než 50 km. Takže dálniční síť je i dnes v celkem rozsáhlém stavu a o jejich kvalitě i celkové délce můžeme u nás jen snít.

Stejně o tom, že obecně není maximální povolená rychlost na nich omezena, pouze lokálně v závislosti na hustotě dopravy dopravními značkami, a že se za jejich používání neplatí, protože jsou stavěny z daní občanů Německa.

Zdá se mi to samozřejmé, vždyť i naše dálnice jsou stavěny a udržovány z daní občanů tohoto státu. A z daní placených při tankování paliva. To by ale naši politici museli mít na zřeteli zájem svých občanů a ne svých chlebodárců.

V Německu zvažují zpoplatnit dálnice pro cizince a hledají vhodný model, od známek přes plošné zpoplatnění a úlevu na dani pro domácí. V současnosti ale platí, že za osobní auto se na dálnicích v Německu neplatí.

A že se na nich jezdí dobře!


.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 220 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Jméno *
E-mail *
Webová stránka

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..