Hledejte s rodinou kešky

Geocaching je druh činnosti, která spočívá v hledání kešek. Svým způsobem se tomu dá věnovat celoročně, a to bez omezení věku. Pokud tedy nemáte doposud žádný společný koníček, může to být právě tato činnost. Uvidíte, že vás to nadchne. Kromě hledání kešek budete dělat i pro své zdraví pozitivní věc. Zajímá vás, proč? Hlavním důvodem jsou procházky, protože kešky jsou různě rozmístěny po celé České republice.Geocaching aneb hledání kešek

V první řadě byste dětem měli vysvětlit, ať při hledání kešek nepočítají s tím, že v ní naleznou zlatý poklad. Většinou se totiž jedná o malé drobnosti, mezi které patří například odznaky nebo hračky. U hraček se však zastavme. Rozhodně nepůjde o produkty za několik stovek korun. Z hraček můžete v keškách nalézt například malé plyšové zvířátko na klíče. Jde jen o to, abyste se na daném místě podepsali, že jste tam byli.

Pokud nejste v hledání kešek zběhlí a nevíte, kde se máte podepsat, nemusíte se ničeho obávat. U vámi nalezeného bodu se pokaždé bude nacházet kniha, která slouží pro podpisy návštěv. Nemějte obavy z toho, že byste ji přehlédli, je daleko větší než samotná keška. S ní můžete mít občas nemalé potíže. Kešky bývají někdy zakopány na obtížných místech a jejich hledání se tak může prodloužit.

Jak probíhá hledání kešek?

Teď se pojďme společně podívat na hledání jednotlivých kešek. Je pochopitelné, že nebudete chodit z jednoho lesa do druhého a každý centimetr prohledávat. Takhle by se vám kešku nikdy nepodařilo najít. Mimo jiné ne vždy se musí jednat o místo v lese, jak si většina lidí myslí. Může jít o vesnice nebo dokonce města. V nich se kešky mohou nacházet v parcích nebo v klidné lokalitě. Samozřejmě nepočítejte s tím, že se kešky budou objevovat na příliš rušných místech. Vzít by je totiž v takovém případě mohl prakticky kdokoli.

Kešky se hledají pomocí aplikace, která slouží jako GPS navigace. Jakmile budete blízko kešky, poznáte to v aplikaci podle jistých parametrů. Následně se stačí jen lépe poohlížet kolem sebe, abyste ji našli jako první. V momentě, kdy budete mít pocit, že hledáte příliš dlouho a našli jste jen návštěvní knihu, ale kešku nikoli, nejspíš ji vzal někdo před vámi a místo se ještě nestihlo aktualizovat.

V lesích je největší šance

Vraťme se zpátky k lesům, protože tady je šance poněkud větší. Existují typy lidí, kteří se tomuto oboru věnují již nějakou dobu. Dokážou tak nejprve vyhledat oblíbené místo a teprve poté až zapnout již zmíněnou aplikaci, která jim pomůže v hledání jednotlivých kešek. Samozřejmě to tak můžete udělat i vy a najít si zajímavá místa k procházce, kde spojíte užitečné se zábavou.

Hledání kešek tak může být skvělým výletem a stráveným časem v rodinném kruhu. Vzít s sebou můžete ještě další lidi. Nikdo vám nebude zakazovat počet osob, to je čistě jen na vás. Jestliže chcete zažít větší zábavu, oslovte i vzdálenější rodinu a vyrazte si například v deseti lidech objevovat česká místa. V polovině výletu si můžete zajít na oběd do vybrané restaurace a poté pokračovat s objevováním kešek.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 220 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Jméno *
E-mail *
Webová stránka

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..