Jak na myši?

Jak na myši? Ochladilo se a hlodavci se začali stěhovat do tepla. Do domů, komor, kůlen, kůlny. Kromě toho, že nám napadají zásoby ovoce nebo obilí a páchají škody, hlodavci i roznášejí nemoci. A proto je na místě jejich likvidace. Co dělat, když kočku nemáme nebo je náš kocour líný?V zásadě máme dvě možnosti. Likvidaci myší mechanickou (pěkný název pro pasti) a chemickou (ještě hezčí pojmenování pro otravy).

Otravu pro myši a potkany můžeme koupit jako sypanou v pytlích, kterou umístíme do různých misek a čekáme, kdy se hlodavci nakrmí a pak uhynou na otravu. Nebo ve formě tzv. lízátek, tedy kusové otravy, kterou hlodavci olizují. Nebo otrava v pěkných krabičkách. Sypaná otrava je praktická v případě, že nemáte domácí mazlíčky, psi a kočky, které by se také mohly přiotrávit nebo všetečné malé děti. V takovém případě použijte otravu v boxech, plastových krabičkách, které mají na bocích otvory akorát pro myši a nic jiného se do nich nedostane. A neotráví. Nevýhodou trávení myší je, že nevíte, kde myš zaleze a chcípne a kde vám začne po čase smrdět…

Jak na myši? Pasti jsou také ve dvou verzích. Buď zabíjejí rychle nebo pomalu. Společným znakem je návnada, kterou hlodavec zavoní a neodolá jí. Pasti po mechanickém kontaktu myši s návnadou se sklopí a je po myši. Lepidla je chytí a nepustí a myši s pamlskem na dohled dokonají za pár (desítek) hodin. Pasti mají opět nevýhodu v případě přítomnosti domácích koček a psů, mohou jim ublížit, stejně jako nešikovným majitelům či jejich dětem. A každá past chytí jen jednu oběť, dokud ji opět neočistíte a nepřipravíte.

Lepidlo na myši

Lepidlo naneste z tuby na karton rozměru cca 25 x 25 cm v kružnici o šíři pásu asi 2 cm. Do středu udělejte plošku asi 2×2 cm a na ni přilepte kousek vlašského ořechu nebo sýra. Pokud máte pocit, že karton je příliš lehký, stejným lepidlem ho přilepte na dlaždici nebo kus plechu. A uložte na místo.

Lepidlo na myši se pod tímto názvem prodává balené v tubě pro snadnou aplikaci. Je lepivé i za nízkých teplot. Funguje tak, že myši ucítí návnadu, vyberou se k ní a cestou k ořechu se přilepí na té obvodové kružnici. Výhodou je, že se do této pasti může chytit najednou celá myší rodinka. Celý karton pak vyhodíte, spálíte nebo jinak zlikvidujete a připravíte nový.

Kam umístit pasti na myši

Hlodavci jsou opatrné tvory a pohybují se těsně u stěn. Proto nemá význam umisťovat pasti do středu místností. Ideálním místem je těsně u zdi a pokud možno ve stínu například skříní, postelí a podobně.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 220 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Jméno *
E-mail *
Webová stránka

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..