Na co jste ochotni si půjčit?

Když potřebujeme zaplatit za něco a nemáme momentálně peníze, máme dvě možnosti. Platbu odložit nebo si na zaplacení půjčit. Půjčka může být výhodnou možností jak urychlit nákup nebo v nezbytném případě zaplatit neodkladné výdaje, ale neuvážený nákup bez peněz se může ošklivě vymstít. Kdy se tedy vyplatí vzít si půjčku a kdy je půjčení si peněz nevýhodné?Když si chcete půjčit peníze, měli byste si být vědomi, že je dokážete splatit. Tedy že máte pravidelný příjem, který převyšuje vaši reálnou spotřebu. Když zaplatíte všechny nezbytné výdaje a nakoupíte potraviny, musí vám nějaká suma zůstat. A to dost velká na měsíční splátku půjčky. Pak je pro vás půjčka výhodná z finanční stránky. Druhá otázka je, co z půjčky zaplatit.

Za rozumné se považuje utratit peníze z půjčky na věci, které vám ušetří peníze. Tedy na jedné straně vám přibudou splátky půjčky, na druhé se vám sníží běžné měsíční výdaje. Celková cena za půjčku tak bude nízká. Příkladem je nákup moderní a úsporné mrazničky a vyhození staré, která má velkou spotřebu elektřiny. Stejně se vyplatí nákupem na půjčku investovat do nových plastových oken ve vašem bytě. Úspora nákladů na vytápění je značná, v mnoha domácnostech se nová okna zaplatí v průběhu pěti let pouze z úspory na vytápění. A to nemluvíme o snížení časové náročnosti při mytí oken a také nesmíme zapomínat na výrazné snížení hlučnosti v bytě s novými okny. Hypotékou, úvěrem na bydlení, lze financovat i výměnu bytu. Ať už se jedná o změnu lokality nebo výměnu nevyhovujícího bytu za lepší, kde opět úspora nákladů na bydlení výrazní sníží celkovou cenu za úvěr.

Za pochybné se dají považovat půjčky na spotřební zboží a elektroniku, které si často lidé berou od nebankovních společností. Většinou nám takové věci čas ani námahu neušetří, ještě nás obírají o čas. Domácí kino ani nejnovější mobil za vás peníze nevydělá ani neušetří. Když už chcete investovat do svého volného času, kupte si kolo a vyražte na jaře do přírody. Nákup kola na splátky je možné považovat za investici do vašeho zdraví. Naopak zdraví vám mohou zkrátit půjčky na Vánoční dárky. Pokud nemáte hotovost, kupte nebo vyrobte vlastníma rukama nějakou maličkost, abyste vyjádřili své city k obdarovanému namísto toho, abyste na dlouhou dobu zadlužily jen proto, abyste udělali dojem.

Půjčka je jako oheň. Může být dobrým sluhou, ale je špatným pánem.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 220 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Jméno *
E-mail *
Webová stránka

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..