O barvách

Návrh interiéru neznamená jen vymyslet, jaký nábytek a jak ho poskládat.
Barva je jedním ze základů při navrhování interiéru.Výběru barev v návrhu interiéru do konkrétního prostoru by mělo předcházet, jak je daný interiér tmavý či světlý, jaké barvy obyvatelé bytu/domu mají rádi. Světlost interiéru pomůže při správném výběru tónu/intenzity barvy, která je stejně důležitá jako výběr konkrétního odstínu. Výběr vhodné kombinace barevných tónů závisí tedy na přístupu denního světla a i na velikosti prostoru. Charakteristika každé barvy by se měla přizpůsobit povaze jednotlivých místností a činnostem v nich probíhajících a v neposlední řadě i preferencím jeho obyvatel.
Prvním krokem při výběru by mělo být uvědomění si, jaké barvy máme rádi a jaké ne. Vlastní vkus by se neměl potlačovat na úkor různých doporučení a návodů. Je rozdíl sledovat barvu vymezený čas nebo v ní žít několik let. Vybraná barva musí být především příjemná pro obyvatele. Pokud barvy preferované obyvateli nejsou úplně vhodné do daného prostoru, je možné je použít jen na malých kouscích zařizovacích předmětů, např. polštářky, malé koberečky, dekorace, květináče, menší obrazy apod.

vojanka

Světlé neutrální barvy jsou dobré jako podklad k výraznému zařízení bytu. Syté barvy na stěnách vnáší do interiéru oživení a kontrast. K neutrálním barvám se lépe hledá výraznější nábytek a doplňky, nebudou si tak barevně konkurovat. Na sytých tmavých stěnách krásně vyniknou některé obrazy a grafiky. Toto vše obyvatelům interiérů pomůže sladit bytový architekt se svým návrhem interiéru.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 220 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Jméno *
E-mail *
Webová stránka

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..