Ovocné kytice: Vytvořte originální dárek, fantazii se meze nekladou

Marně přemýšlíte o vhodném dárku pro své blízké? Nevíte co dát, aby to bylo alespoň trochu originální? Jedním z populárních nápadů jsou ovocné kytice. Pokud vaši blízcí mají rádi ovoce, můžete jim kytici buď koupit u specializované firmy, nebo vlastnoručně zhotovit.Kytka od firmy je drahá

Již existují firmy, které vám vyrobí ovocnou kytici podle vašich požadavků. Mají v nabídce různé varianty kytic hodící se pro různé příležitosti, a vy si můžete z této široké nabídky vybrat. Na své si přijdou jak muži, tak ženy, ve výběru jsou kytice k svátku, k narozeninám, na veselou párty, k Velikonocům či Vánocům. Výtvarně jde většinou o zdařilé kreace, kdy je ovoce navíc namáčeno nebo zdobeno kvalitní čokoládou. Pokud vám ale připadá, že v katalogové nabídce nějak není to pravé, můžete se osobně domluvit na jiné variantě podle vašich individuálních požadavků. K dispozici je i kurýr, který doručí zhotovenou květinu na Vámi udanou adresu. Má to ale jeden háček: Jde o poměrně drahou záležitost. Tu nejjednodušší kytici pořídíte ze zhruba 500 Kč, budete-li ovšem chtít bohatší a nápaditější, cena se může vyšplhat klidně i na 1500 Kč. Ovoce přitom není v kytici příliš mnoho.

Šikulkové si poradí sami

Pokud patříte mezi alespoň průměrně zdatné šikulky, můžete si kytici vyrobit sami doma. Vyjde vás to mnohonásobně levněji a navíc se po troše plánování a zkoušení můžete klidně pustit i do věcí, které by vám dodavatelská firma sotva splnila, a pokud ano, stálo by vás to obrovské peníze. Chcete tvořit? Stačí si pořídit květináč či nějakou jinou vhodnou nádobu, keramickou či plastovou. Květináč můžete natřít, pomalovat, podobně ozdobit dekoracemi lze i plastovou nádobu – třeba polepit fólií apodobně. Fantazii se meze nekladou, důležité je aby výzdoba ladila s příležitostí, ke které budete kytici předávat. Potom budete potřebovat aranžovací hmotu, kterou seženete v květinářství. Nádobu s ní vyplníte a můžete začít vyrábět. Hodit se vám budou špejle či drátky na napichování kousků ovoce.

Namalujte si návrh a všechno si vyzkoušejte

Připravte si čerstvé ovoce podle své volby. Pomeranče, jablka, hrušky, mandarinky, banány, kiwi. Třeba z větších jablek či hrušek může nakrájet silnější plátky a formičkou na cukroví vykrojit nějaký zajímavý tvar. Ovšem pozor, řezy hrušek a jablek bude dobré ihned máčet v kvalitní čokoládové polevě, jinak vám jejich plochy zhnědnou. Vyberte si dobrou čokoládovou polevu a při její přípravě dodržujte správnou teplotu, aby nebyla příliš řídká ani příliš hustá. Nechte ji ztuhnout, jinak se vám bude čokoláda lepit a nebude to pěkné. Podobně ze špalíčků nařezaných z oloupaných banánů můžete vykrojit z jedné strany růžičky. Také banánové řezy okamžitě namáčejte, jinak zhnědnou. Počítejte s tím, že budete kytici připravovat až v den předání, aby byla čerstvá. Je dobré si předem načrtnout výtvarný návrh, podle kterého budete postupovat. Ideální ovšem je všechno si předem vyzkoušet. Děláte to poprvé, takže by nemuselo všechno dobře dopadnout. Při zkoušce vychytáte případné chyby.

Darovat můžete i bonboniéru

Kromě kytic můžete připravit i bonboniéru s ovocem. Musíte ovšem mít k dispozici perfektní čerstvé ovoce. Například když jahody, tak přibližně stejně velké, vyzrálé, ale ještě tuhé. Můžete je namáčet do různých druhů čokoládových polev (tmavá, světlá, oříšková) a zdobit. Podobně se dají namáčet třeba i různě vyřezané kousky ananasu. Nechte pak výtvor dobře ztuhnout a naskládejte ho do ozdobné krabičky.

Ať zvolíte kytici či bonboniéru, uvidíte, že vše půjde docela snadno a váš dárek bude o to cennější, že bude vytvořený vašima vlastníma rukama. Darovaný to jistě ocení.
 

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 220 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

2 komentáře: „Ovocné kytice: Vytvořte originální dárek, fantazii se meze nekladou

  1. Firefox 26.0 Windows XP

    Ahoj,
    ovocné kytice jsou nejúžasnější nápad, který jsem v poslední době viděla! Přítel mi poslal ovocnou kytici z práce, když jsem byla s malým doma a úplně mě tím dostal. Zkoušela jsem si vyrobit ovocnou kytici podle fotek, ale to co z toho vzniklo rozhodně nebylo vhodné k darování. Ale s malým jsme si na tom pochutnaly. Pro inspiraci doporučuji kouknout videonávod na youtube, jak vyrobit ovocné kytice. Tenhle článek je určitě zajímavý, jen by potřeboval doplnit ještě o nějaké fotečky ovocných kytic. Lenka

    • Firefox 16.0 Windows XP

      Děkujeme za pochvalu článku. Fotky zde nemáme proto, že jsou k dispozici jen fotky z webů firem, které se tím živí a nechtěli jsem je krást. Stejně tak byly odstraněny odkazy na stránky z komentáře. V případě zájmu o spolupráci je tady možnost přes http://nase-hobby.cz/kontakt/

Napsat komentář

Jméno *
E-mail *
Webová stránka

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..