Výhody plastového zahradního nábytku

sezeni

Po celotýdenním sezení v kanceláři nebo při hektickém životním stylu ve městě každý touží po relaxaci na své zahrádce nebo alespoň na čerstvém vzduchu na terase či na balkóně. Pro kvalitní posezení a dokonalý odpočinek musíme dbát hlavně na správný výběr zahradního nábytku. Dnes se zaměříme na výhody i nevýhody plastového zahradního nábytku.

Plastový nábytek – klasika českých zahrádek

Když se řekne plastový zahradní nábytek, každý si nejspíš představí klasická bílá plastová křesílka se stolečkem a u nich slunečník s reklamním logem – častý výjev na zahrádkách u restaurací i v zahrádkářských koloniích. Dnes je již na trhu podstatně větší výběr plastového zahradního nábytku, přesto si tyto základní plastové sety stále udržují vysokou oblibu. Čím je to způsobeno?

Tento jednoduchý a levný plastový nábytek má mnoho neoddiskutovatelných výhod: je levný, lehký a skladný, a především nenáročný na údržbu. Stačí ho jen občas otřít vlhkým hadrem, jinak vůbec nevyžaduje naši pozornost. Při jeho nákupu platí důležité pravidlo, že bychom se měli vyvarovat podezřele levného bílého plastového nábytku, protože může na slunci žloutnout a měnit své vlastnosti, a rovněž u něj hrozí nižší stabilita, častěji se láme a praská.

plastovynabytek

Jak ochránit plastový zahradní nábytek

Nevzhlednému žloutnutí se vyhneme, pokud zvolíme plastový zahradní nábytek v jiné než bílé barvě, například v oblíbené tmavě zelené. Tmavší barvy zahradního nábytku jsou výhodné i z toho důvodu, že na nich není na první pohled patrné usazování nečistot způsobené porézností materiálu. Tomu bohužel příliš zabránit nelze, můžeme tento proces pouze oddálit vhodným skladováním anebo tím, že nábytek zbytečně nevystavujeme povětrnostním vlivům. Hrozí-li bouřka, déletrvající liják nebo dokonce mráz, raději plastový zahradní nábytek ukliďte někam pod střechu, do garáže nebo do sklepa.

Plastové sety na zahradu pořídíte levně

Mnoho prodejců má ve své nabídce opravdu levné sety plastového zahradního nábytku. Velmi výhodné je využít předsezónních akcí nebo naopak posezónních výprodejů, při nichž pořídíte zahradní nábytek za velice nízké ceny. Všeobecně nízká cena plastového zahradního nábytku nám umožňuje vyměnit jednotlivé kousky zahradního setu vždy, když nás omrzí, nebo když se na nich podepíše zub času.Využijete i Vy všech výhod plastového nábytku na zahradu?

Napsat komentář

Jméno *
E-mail *
Webová stránka

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..