Vyrazte na výlet se správnými pneumatikami

Většina koníčků městských lidí vyžaduje být mobilním. Abyste se mohli věnovat svému hobby, musíte se vypravit na místo, kde ho provádíte. Toto je stejné pro zahrádkáře, myslivce, rybáře, sportovce či turisty. A vzhledem k cílům vašich cest je ideálním způsobem dopravy osobní automobil. Vedle nákupů vybavení pro své koníčky nezapomínejte ani na správnou výbavu vašeho dopravního prostředku.To, co vás v autě spojuje se silnicí, co rozhoduje o vaší spotřebě i bezpečnosti, co umožňuje auto spolehlivě ovládat, jsou pneumatiky. Dnes i levné pneumatiky jsou kvalitní a proto není důvod sjíždět ty staré až do hladka. Dostatečná výška dezénu, více než zákonem přepsaných 1,6 mm pro letní pneumatiky, umožní odvod vody ze styčné plochy kola a asfaltu a tím bezpečné ovládání směru jízdy automobilu. Zatímco v zimě je největší hrozbou pro řidiče smyk na zledovatělé vozovce, v létě to může být aquaplaning. Ani nemusí být bouře, stačí že na vozovce zůstane po dešti větší kaluž plná vody.

Nejen stabilitu auta za vyšší rychlosti, ale i opotřebení zavěšení a ložisek může negativně ovlivnit poškozený či pokřivený disk. Vyplatí se proto pro letní pneumatiky pořídit hliníkové disky a na jaře a podzim měnit celé sady kol. Rychlost výměny oceníte, když po krátkém oteplení nastoupí chladný týden a chcete vyrazit například do hor.

Mnoho řidičů používá na autě větší část roku letní pneumatiky a proto se vyplatí jejich nákupu věnovat pozornost. Pokud máte pocit, že váš lokální prodejce nemá dostatečně široký výběr nebo není cenově flexibilní, objednejte si pneumatiky přes internet. Kurýr vám je doveze až domů a kola si necháte přezout ve svém oblíbeném pneuservisu.

Když se chcete naplno věnovat svému hobby, nezapomínejte se včas postarat i o své auto, které vás za vaší oblíbenou zábavou a především zpět domů k rodině vždy bezpečně dopraví.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 220 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Jméno *
E-mail *
Webová stránka

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..