Létání dronem jako zábava nebo výdělek

Dron všichni znají jako zábavný a zároveň bezpilotní letoun, který si může pořídit prakticky kdokoli. Svým způsobem máte pravdu, ovšem informací se pod touto formou zábavy skrývá daleko více. O létání s dronem u nás v České republice platí zákon. Rozhodně s ním nesmíte vyletět ve městě plném lidí. To může být považováno za ohrožování na zdraví, za což vám může být vystaven i trest.



Létání dronem jako zábava nebo typ přivýdělku

Dále se s dronem musíte držet v bezpečné vzdálenosti od letišť. Tohle porušení vás taktéž může stát nemalé potíže, které rozhodně nechcete kvůli své zábavy řešit. Vždy se dobře poohlédněte kolem sebe, zda se nenachází někdo v těsně blízkosti u vás. Stejné pravidlo platí i v případě majetku, ten totiž ohrožovat také nesmíte. Létat si tedy můžete na otevřených prostorách nebo u sebe na zahradě, máte-li rodinný dům. Je zapotřebí však dodržovat pravidla. Věděli jste ovšem, že dron už neslouží jen pro zábavu?

Prostřednictvím dronu si můžete vydělávat, a to jako fotograf nebo kameraman. Dnes se drony běžně používají například v realitních oborech při video prohlídce rodinného domu, vily nebo zámku. Dále je možné se s nimi střetnout i při propagaci hotelového areálu, kde by prohlídka s klasickou kamerou byla zbytečně dlouhá. Venkovní záběry jsou tím pravým materiálem, jak se propagovat. To může platit i při fotografování. Dron je vybaven kamerou, která umí jednak natáčet a jednak fotografovat.

Co je zapotřebí vlastnit při komerčním létání?

Zákony pro komerční létání jsou přísné a je potřeba vyplnit a vyřídit několik povolení. Neobejdete se ani bez finančních prostředků, protože povolení a dokumenty vás budou něco stát. Kromě výše uvedených údajů je nutné také složit tzv. zkoušky. Jestliže si myslíte, že váš proces končí, jste na omylu. Budete si muset uzavřít pojištění, podobně jako u automobilu. To se pohybuje v cenové relaci od 7 do 8 tisíc korun.

Související:  Jaký editor potřebuji na psaní článků na blogu

Jakmile budete natáčet akci, musíte si sjednat také povolení daného objektu. Zjistit si, kdo je provozovatelem nebo jaká organizace akci pořádá. Chybět vám nesmí ani podpisy účastníků, kvůli GDPR. Cena profesionálnějšího dronu se pohybuje od 20 tisíc, s povolením, pojištěním a dokumenty budete ve finále na nějakých 50 tisíc. Vy ovšem musíte vědět, zda se vám to vyplatí.

Zábava na druhou

Ať už dron budete využívat k jakémukoliv účelu, zábavy si rozhodně užijete spousty. Jak jsme ale zmiňovali v předchozích odstavcích, je důležité být skutečně co nejvíce opatrný na své okolí a pokud lítáte bez komerčního užití, vyhledávejte prázdná místa, kde nechodí příliš velký počet lidí, abyste jim případně se svým lítáním neublížili. V neposlední řadě je podstatné vědět, že jestliže jste začátečníkem, bude pro vás ideální místo například opuštěné pole, ovšem nikoliv z jeho počátku, ale přinejmenším ve středu, kde máte přehled o všem, co se děje kolem vás.

Napsat komentář

Jméno *
E-mail *
Webová stránka

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..