vrtačka

Nářadí z Lidlu – vyplatí se?

vrtačka Když se rozhodujete vybudovat nebo rozšířit svou domácí dílnu, máte na výběr několik možností, kde si zakoupit potřebné nářadí a strojní vybavení. Buď si koupíte kvalitní profesionální nářadí u specializovaných dodavatelů za vysoké ceny nebo si zvolíte levné nářadí prodávané převážně pod značkou hobbymarketu. Nebo ho nakoupíte v akcích sítě Lidl. Jaké je vlastně nářadí z Lidlu?Prodejny Lidl jsou většinou lidí stále vnímány jako prodejny potravin, ačkoli v pravidelně se opakujících akcích prodávají i obuv, oděvy, nářadí, vybavení do domu či pro zahradu i sportovní vybavení. A proč vlastně bychom měli nad nářadím z Lidlu uvažovat?

Parkise vrtačka

Vybavení pro profesionálního truhláře nebo zámečníka je robustní, trvanlivé, konstruováno na trvalou vysokou zátěž a životnost. Z toho vyplývá pak i jeho cena. Nicméně řemeslník, který s takovým nářadím pracuje osm hodin denně, ho nejen využije, ale především zpeněží. Zcela jiný pohled na životnost nářadí má domácí kutil. Pokud potřebuje akumulátorovou vrtačku jednou či dvakrát týdně a elektrickou kotoučovou pilu jednou za měsíc, do konce života nevyužije její životnost. A pak je takové nářadí zbytečně drahé. Z toho vycházejí i výrobci „neznačkových“ produktů, kteří dokáží nabídnout sice nižší trvanlivost a možná nižší výkon, ale za výrazně nízkou cenu. Přitom každý zákazník může využít zákonnou dvouletou záruční lhůtu. V rámci ní každý nefunkční výrobek může dát do záruční opravy nebo rovnou vrátit oproti vrácení peněz.

Stejné podmínky platí samozřejmě i pro elektrické a akumulátorové nářadí prodávané v Lidlu pod značkou Parkside. Jenže mnoho lidí nevěří, že prodejce potravin může mít v regálu kvalitní a trvanlivé nářadí pro kutily.

Tento názor vychází z neznalosti situace. Samozřejmě, že Lidl nemontuje svoje vrtačky a brusky ve skladech ovoce a zeleniny. Nechává si je vyrábět zkušenými výrobci. A podle mnoha webů, testů, které provedli zkušení řemeslníci, se často jedná o elektrické a akumulátorové nářadí, vyrobené renomovaným výrobcem nebo továrnou, která v Evropě vyrábí pro značku evropské renomované firmy.

Vrtačka Parkside

Tak či tak, mnoho spokojených řemeslníků, zahrádkářů a hobby mistrů, ať už píší blogy nebo jen povídají přátelům, má dobré zkušenosti s používáním domácího nářadí Parkside. Sami ho využíváme při budování zahradních zařízení v naší velké zahradě v kopci. A v létě se tento vercajk opravdu nezastaví. Využíváme celkem tři různě velké akuvrtačky/šroubováky včetně příklepové, též elektrickou příklepovou vrtačku i pro vrtání do kamene starého domu. Akumulátorovou i elektrickou kotoučovou pilu, která zvládá jak smrkové fošny a hranoly, tak staré akátové hranoly a lepené OSB desky. Delta brusky i pásová bruska, elektrický hoblík. Pomocí Parkside nářadí jsme už vyrobili nejen dva velké vyvýšené záhony pro zeleninu či bočnice pro elektrické kolečko Motúčko. A při tomto používání jsme získali i poznatky, které publikujeme nejen na tomto webu, ale také na blogu s testy výrobků, včetně nářadí Parkside a Florabest, což je opět značka Lidlu, tentokrát pro zahrádkářské výrobky.

Cena nářadí Parkside je na dolní hranici neznačkových „značkových“ produktů, ale na mnohem vyšší úrovni kvality, než jiné „značky“ ze sítí supermarketů. Díky výbornému poměru ceny a kvality jsme si mohli dovolit prakticky za jeden rok zakoupit všechno nářadí na obrábění dřeva, železa a kamene ve starém domě a zahradě a spolu s ním vybudovat novou zahradu. Jelikož podobné zkušenosti mají i mnozí naši známí či přátelé, za nás můžu směle prohlásit. Nářadí z Lidl se zcela jistě vyplatí koupit.

 

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 220 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

8 komentářů: „Nářadí z Lidlu – vyplatí se?

 1. Firefox 51.0 Windows 10 x64 Edition

  Ja bohuzel s naradim z lidlu mam spatne zkusenosti. Jedna akuvrtacka se po par tydnech pokazila a reklamace mi nebyla uznana. Tak radsi jiz nakupuji v osvedcenem specializovanem obchode. Ale treba jsem mel jen smulu, ale do Lidlu jdu hlavne pro potraviny 😉

  • Firefox 52.0 Windows 7

   Možná záleží na tom, jak intenzivně to nářadí člověk používá. Nářadí z Lidlu není na trvalou zátěž, je to pro hobby použití. Ve své zahradě si na toto nářadí nemůžu stěžovat, ale před nákupem dalšího si vždy na netu zjišťuji spokojenost předcházejících uživatelů, kteří ho koupili dřív.
   Škoda, že jste nenapsal, která akuvrtačka to byla a jak jste ji používal. Takhle je ta informace prakticky bezcenná.

 2. Opera 37.0.2192.105088 GNU/Linux x64

  Já zkusil pájku, pájela 3x a konec. Zkusil jsem pásovou brusku, rachotily v ní plastový převody a pás se nehýbal. Tolik moje zkušenost s Parkside a dál to nezkouším. Jiné věci z lidlu jsou ovšem většinou super.

  • Firefox 55.0 Windows 7

   Možná jste měl štěstí na špatný kus. Lidl ovšem nefunkční (ale i nevhodně koupené) nářadí okamžitě mění za hotovost, stačí přinést na kteroukoliv prodejnu. Já po roce a půl reklamoval aku kotoučovou pilu a dostal jsme k ní nový akumulátor (vhodný i do akuvrtačky, kterou taky mám). Pásovou brusku mám taky (tu s 533 mm pásem) a brousím s ní o stošest 😉

 3. Google Chrome 60.0.3112.116 Android 6.0.1

  Pouzivam akucku parkside kazdy den, davam ji zabrat a uz trictvrte roku jede jako diva. Mam od teto znacky jeste malou akucku, vrtacku aku, renovator a dalsi vicero naradi. Ted je super, ze udelali novou radu naradi kde jsou silne baterie a pasuji do ostatniho naradi. Maji vse na aku a naradi jde objednat bez problemu z Nemecka za stejne penize jak v Lidlu. Napr. 6 dilna sada znacky Ryobi vyjde na 16 000,-… Od Parkside na nejakych 7-8 tisic…. Doporocuji 🙂

 4. Google Chrome 60.0.3112.116 Android 6.0.1

  Ovsem to co tady prezentujete na fotkach jsrm jeste nevidel. To jsou nejake stare modely. Moje aku vypada moderne a stejne tak ostatni naradi

 5. Nicka Hnaná
  Opera 47.0.2631.55 Windows 10 x64 Edition

  Taky mám na zahradě z Lidlu kde co.
  2x Aku vrtačka 18v (z toho jedna s příklepkem), křovinořez benzín, bourací kladivo, multifunkční přístroj, okružní pila, malej aku šroubovák se zásobníkem na bity, brusku na pilové řetězy atd. Vše slouží, něco již více let. Jediná reklamace byla na bourací kladivo, kdy po zavezení do prodejny Lidl se mne zaměstnankyně mile a s úsměvem zeptala, zda si přeji opravu, výměnu za nové zboží či vrátit peníze. Zvolil jsem druhou možnost a za cca 14 dní mi volali, ať se stavím. Opět s úsměvem mi zaměstnankyně Lidlu předala nový přístroj. Nikdo se mnou nediskutoval, netvářil se kysele jako by jednal s onucí. 🙂
  Také spotřební příslušenství jako jsou vrtáky a bity apod. kupuji tam, a rozhodně nejsou z bláta, jak by někdo mohl čekat za ty ceny. Navíc, většinou prodávají tyto věci v pohledných a praktických baleních, v nejrůznějších uzavíratelných boxíkách a krabičkách.
  Prostě za mě mohu jen doporučit.

  PS: Záruka 3 roky také není k zahození 😉

Napsat komentář

Jméno *
Email *
Webová stránka