Jak opravit vrtačku z Tesca

Nejen v Tescu, ale i jiných obchodních řetězcích občas dostat koupit levné akumulátorové vrtačky. Pro občasné opravy a údržbářské práce v domácnosti postačí, na seriózní práci ve výrobě by je asi nikdo nepoužil. Jejich společnou vlastností kromě nízké ceny často bývá i krátká životnost akumulátorů. Jak takovou levnou akuvrtačku jednoduše opravit?Aby byla prodejní cena byla co nejnižší, používají se nejlevnější komponenty. A přestože pohonný motor s převodovkou jsou docela robustní a občasné vyvrtání díry do dřeva nebo cihlové zdi zvládnou bez problémů, postupem času se zkracuje výdrž nabíjecího akumulátoru, až je vrtačka téměř nepoužitelná. Kvůli ceně se do takovýchto vrtaček nejčastěji používají nabíjecí niklokadmiové (NiCd) akumulátory. A dodávaná nabíječka má daleko ke správnému a přesnému nabíjení.

Řešením je koupit druhou levnou vrtačku a po roce budete mít dvě vrtačky s dobrou mechanikou, ale špatnými baterkami. Nebo vyměnit opotřebovaný akumulátor za nový. Určitou výhodu mají modeláři, kteří mají zkušenosti s LiPol akumulátory a mají k nim i příslušné nabíječky.

akumulátorová vŕtačka Tesco

Ve specializovaných prodejnách pro modeláře ale není problém koupit automatickou nabíječku pro LiPol akumulátory za pár eur a také vhodnou LiPol baterii pro vrtačku. Návod na předělání naleznete například na této stránce. Výhodou LiPol akumulátorů je to, že nemají téměř žádné samovybíjení a ve stejném objemu je mnohem více energie, než v NiCd akumulátorech. Tedy můžete vrtačku používat na jedno nabití mnohem déle. Pro předělávku vám stačí jednoduché dovednosti a nářadí. Šroubovák a páječka a schopnost připájet dva kabely.
 

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 220 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Jméno *
E-mail *
Webová stránka

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..