Průvodce nákupem pracovních a hobby oděvů

1pracovni_odevy_tomis Pracovní oděvy jsou pro mnoho profesí naprosto nepostradatelnou součástí výbavy, nejen že nás chrání před nečistotami a špínou při práci, ale slouží také jako prevence proti úrazům a zraněním. Právě zdraví je to nejcennější co máme, a měli bychom proto výběru kvalitního pracovního oděvu věnovat dostatečnou pozornost.

Pracovní oděvy pro každou činnost

Každá profese se požadavky liší od ostatních, a právě z tohoto důvodu je k dostání hned několik druhů pracovních oděvů.

Pracovní oděvy pro elektrikáře

Elektrikářské dvoudílné pracovní oděvy odpuzují olej i vodu a disponují velice důležitou vlastností, kterou je nehořlavost. Pracovní oděvy zaručují velice potřebnou ochranu pro nebezpečnou práci s elektřinou.

Pracovní oděvy pro řezníky

Při řeznické profesi se neustále vyskytuje riziko pořezání se. Pro maximální bezpečí se proto používají pracovní zástěry vyrobené z destiček z odolné hliníkové slitiny či z kovových kroužků.

Pracovní oděvy pro kuchaře

V gastronomii jsou kladeny vysoké nároky na hygienu. V této profesi je tedy třeba používat ochranné pomůcky jako zástěry, rondony, kuchařské čepice, pláště, kalhoty, trička, košile či jednorázové návleky.

Pracovní oděvy pro zdravotnictví

Zdravotnické ochranné oděvy jsou určeny pro lékaře, sestřičky i další zdravotnický personál a zahrnují prvky jako pláště, košile, trička, kalhoty či vesty.

Pracovní oděvy pro cestáře

Pracovní oděvy pro cestáře a obecně pro všechna povolání, kde je třeba být viděn, zahrnují pomůcky jako reflexní vesty, kalhoty, bundy, čepice i kombinézy. Pracovní oděvy z tohoto sortimentu jsou k dispozici i v zateplené verzi.

Pracovní oděvy pro svářeče

Práce svářeče zahrnuje neustálou přítomnost žáru, a je proto třeba chránit se koženými zástěrami, kabáty, kamašemi, kuklami a obecně obleky s co nejmenší hořlavostí.

Pracovní oděvy pro rybáře

Rybářství často zahrnuje práci v mokrých a chladných podmínkách, důležité jsou proto zateplené a nepromokavé kalhoty, bundy, vesty i pláště a obleky s kapucemi.

3CERVA-foto-1

Jaké jsou nejdůležitější součásti pracovních oděvů?

Pracovní oděvy se běžně skládají hned z několika částí, pojďme si tedy připomenout, jaké to jsou.

Pracovní kombinézy

Pracovní kombinézy jsou jednodílný pracovní oděv, který chrání oblast trupu a horních i dolních končetin.

Pracovní komplety

Pracovní komplety jsou na rozdíl od kombinéz ve většině případů dvoudílné, tvořené z kalhot a blůzy nebo bundy.

Pracovní bundy

Pracovní bundy využíváme při nízkých teplotách či nepříznivých povětrnostních podmínkách. Nabídka pracovních bund čítá několik typů jako zimní, fleecové, softshellové, reflexní a ochranné bundy.

Pracovní svetry a mikiny

Pracovní mikiny a svetry jsou určené především pro činnosti, při kterých je třeba se zahřívat, ale nošení bundy či kabátu by omezovalo při pohybu.

Pracovní trička

Pracovní trička jsou nabízena v několika kategoriích. Vybrat si tak můžete z triček s dlouhým či krátkým rukávem, triček s límečkem či triček s reflexními prvky.

Pracovní košile

Pracovní košile jsou jakousi alternativou za trička. K dispozici jsou pracovní košile s krátkým i dlouhým rukávem.

Pracovní kalhoty

Pracovní kalhoty patří mezi typicky pánské pracovní oděvy, což však zdaleka neznamená to, že by byly vyhrazené pouze pro muže. Pracovní kalhoty jsou podle určení k dispozici v několika provedeních podle délky nohavic. Platí totiž zkrátka to, že někdy je lepší pracovat v šortkách, zatímco někdy se vyplatí nosit zateplené dlouhé kalhoty. Vybrat si zároveň můžete z kalhot s, nebo bez laclu a při výběru můžete zohlednit i ryze praktické prvky jako množství a provedení kapes či vybavení reflexními prvky.

Pracovní montérky

Pracovní montérky jsou typickou součástí pracovního oděvu mnoha profesí, a i díky tomu si dnes můžete vybírat z mnoha typů, jako jsou například montérkové blůzy, kalhoty, bundy a montérky s laclem.

Pracovní pláště

Pracovní pláště jsou často vyžadované v profesích týkajících se gastronomie, do této kategorie nicméně patří i pracovní pláštěnky používané v mnoha dalších profesích.

Pracovní vesty

Pracovní vesty jsou velice univerzálním pomocníkem, kromě typických reflexních vest si u nás totiž můžete zajmout u vesty zateplené či pracovní s množstvím praktických kapes.

Jednorázové oděvy

V mnoha profesích se užije i jednorázových oděvů, u nás naleznete jednorázové návleky na boty, čepice a overaly.

Spodní prádlo

Nabídka spodního prádla zahrnuje velice praktické termoprádlo.

Pracovní zástěry

Pracovní čepice

Pro koho jsou pracovní oděvy určeny?

Pracovní oděvy už dávno nejsou cíleny pouze na muže, a rozhodně se proto kromě pánských pracovních oděvů setkáte i s dámskými pracovními oděvy, které jsou určeny převážně pro odvětví jako zdravotnictví či gastronomie. Pracovní oděvy jsou kromě těchto dvou variant k dostání dokonce i v dětských velikostech, jedná se převážně o reflexní vesty a softshellové či zimní bundy.

Nabízíme Vám jen pracovní oděvy seriozních a osvědčených značek

Na trhu se dnes pohybuje již mnoho kvalitních výrobců a dodavatelů pracovních oděvů, díky čemuž si můžete vybírat ze skutečně široké škály produktů. V naší nabídce naleznete kvalitní pracovní oděvy renomovaných značek Červa, Ansell, Australian Line, Batmetall, CRV, Delta, Electra, Fridrich a Fridrich, Cheemsafe, RVC, Sioen, Siostart, Tyvek a další.

2pracovni_odevy_tomis2

Napsat komentář

Jméno *
E-mail *
Webová stránka

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..