Kde si blog nezaložit

Kde si blog nezaložit Minule jsme si řekli, kde si můžete založit blog, pokud se chcete o své myšlenky, názory nebo zkušenosti podělit s ostatními uživateli internetu. Řekli jsme si i proč zvolit to a proč jiné řešení. Dnes bude řeč o tom, kde si blog určitě nezaložíte.Koncem dubna přestala fungovat blogovací služba Posterous, která vznikla v roce 2008. Umožňovala velmi jednoduše publikovat texty i z mobilních přístrojů. Tím mohli blogeři operativně zveřejňovat své komentáře nebo názory na události. Svým přístupem k blogování si Posterous získal asi 15 milionů uživatelů.

A přestože toto číslo představuje asi jeden a půl násobek obyvatelstva této země, nic to ve světě byznysu neznamená. Ani Česko ani Posterous, kterého koupil Twitter. A zrušil.

A přestože služba umožnila do 30. dubna 2013 svým uživatelům požádat o zálohování svých blogů a zálohy bylo možné následně importovat například do služby wordpress.com, nic to nemění na tom, že blogeři přijdou o dobré ranky či své čtenáře. Všechny texty sice mohou zveřejnit na nových subdoménách, ale už to nebude to, co bývalo. Chvíli potrvá, než si čtenáři najdou své oblíbené autory, dokud si zvyknou a také blogeři se budou učit používat nový systém. A někteří už možná ani psát nebudou.

Tento osud může postihnout každou veřejnou blogovací službu. Buď ji koupí konkurence a zruší nebo prostě změní byznys a sami vypnou blogování. A pokud zveřejňujete blogy na citlivé téma, mohou váš blog jednoduše vymazat. Tak jak to dělá na Slovensku pravda.sk nebo často i sme.sk

Z toho jednoznačně vyplývá, že jediný osvědčený způsob, jak mít svůj blog pod plnou kontrolou, je zakoupení domény, serveru a instalace některého z redakčních systémů, například WordPress.

To si povíme příště.


.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 220 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Jméno *
E-mail *
Webová stránka

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..