Placla po novém

placla.cz Zdá se vám nadpis nějaký divný? Asi ještě neznáte systém Placla.cz pro prodej článků na českém a slovenském internetu. Na přelomu let 2013 a 2014 nastala v systému velká změna, dlouholetý provozovatel se rozhodl vše prodat a zejména komunita blogerů čekala, jak se bude vše dále vyvíjet. Nyní, téměř po dvou měsících od převzetí Placla.cz novou dvojici operátorů se už novinky projevily. A podle všeho nás ještě nějaké i čekají. Jak tedy funguje Placla.cz po novém?
Celý systém převzala dvojice ostřílených internetových podnikatelů v Čechách, pánové Michal Kubíček a Václav Bartoš. Druhý z nich měl podle svých slov zájem o systém již v minulosti, ale nedohodl se v majitelem. Druhý pokus tedy vyšel. Oba noví majitelé v systému byli zapojeni i jako autoři, provozovatelé blogů, také jako inzerenti, zadavatelé poptávek na články. Znají tedy obě stránky mince, nyní se seznamují s Placla.cz jako její provozovatelé.

Placla.cz je místem, kde se setkávají blogeři se zájmem psát články a inzerenti se zájmem nechat si napsat články o svých službách či produktech. Na tom stojí vlastně celý internet a vyhledávání, že lidé píší na svých webech a odkazují na zajímavé věci nebo zdroje informací. A o čem se hodně píše, to je asi dobré, že? Alespoň tak funguje jednoduchý mozek. No a Placla.cz usnadňuje komunikaci zájemců z obou stran 😉

Jenže pokud jste jako bloger měli v systému schválených více blogů a prohlíželi jste si nabídky na články v jednom z nich, název blogu jste viděli jen na vrchu stránky, při dalším prohlížení se vám ztratil z očí a občas i z mysli. A pokud vás nějaká nabídka zaujala, museli jste se přerolovat na vrch stránky zkontrolovat, ve kterém blogu vlastně jste, abyste náhodou neklikli na „přijmout nabídku“ pro nevhodný blog. Zejména pokud máte blogy různých zaměření. Psal jsem bývalému majiteli o tomto problému, dozvěděl jsem se, že je úprava v plánu… Když jsem napsal v únoru novému majiteli, dozvěděl jsem se, že o tom vědí a že pokud to do týdne nebude upraveno, neboť toho mají dost, mám se ozvat. Ale již třetí den jsem zaregistroval zobrazování prohlíženého webu v titulce okna prohlížeče. Malá úprava, ale ušetří spoustu času i občasný omyl.

placla.cz

V přehledu blogů se začaly zobrazovat také zprávy z Twitteru. Sám ho nepoužívám, neosvědčil se mi, ale takto je člověk alespoň informován, co se o systému Placla.cz píše a co si kdo o čem myslí.

Proti prokrastinaci blogerů začali noví majitelé bojovat tak, že v přehledu blogů se zobrazuje průměrný čas předání hotového článku od přijetí nabídky a současně pořadí blogera v rychlostní soutěži. Toto může být dvousečná zbraň. Málokdy může bloger reagovat tak, že hotový článek předá do pár hodin. Občas si je třeba i podklady nastudovat, občas má člověk i více rozdělané práce. Osobně jsem neměl problém stihnout vždy limit sedmi dnů na předání práce, i když jsem nikdy nepsal násilím, jen tehdy, když jsem měl náladu a když mi to odsýpalo. Protože jinak člověk napíše paskvil, a nikoli článek. Myslím si totiž, že když na svůj blog umístím placený článek, i tak by měl být plný zajímavých informací a přínosný nejen pro inzerenta s jeho zpětným odkazem, ale i pro mé čtenáře. Co mě ale potěšilo, že jsem se svým časem něco nad tři dny dostal do dobré skupiny blogerů.

Doufám jen, že inzerenti si kromě rychlosti psaní článků budou všímat i spolehlivost blogerů. V tom jsem nepřekonatelný, mám uložený screenshot, kde mi svítí 101 % 😀 Pravda, pouze na jednom blogu, na všech ostatních mám nudných 100 %.

Poslední (zatím) viditelnou změnou je snaha nových majitelů zvýšit kvalitu blogů a článků. A tím i cenu za článek. Líbí se mi to, sám jsem odmítal psát texty doslova „za pár šupů“ a raději odmítl nabídku jak mít na blozích plno hloupostí. Tím, že provozovatelé Placla.cz jsou současně i blogeři, tak zřejmě vědí, co dělají 😉 Doufám, že se mi podaří na této vlně svést a vydělat trochu víc, než dosud, i psaním článků. Jednak se mi zvýšil ranky, jedna k mám v systému již několik blogů na různá témata.

A co vy? Píšete pro Placla.cz články? Jak hodnotíte poslední změny v systému?

placla.cz


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 220 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Jméno *
E-mail *
Webová stránka

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..