Psaní vlastního deníčku aneb poznejte se lépe

Mezi záliby může patřit i psaní soukromého deníku. Pokud si myslíte, že psaním deníku si narušíte své vlastní soukromí, pak můžete zůstat klidní. Vše se odvíjí od toho, co od psaní deníčku očekáváte a kde ho budete skladovat. Jestliže má být deníček čistě jen pro vás, najděte si takové místo, kde jej nikdo hledat nebude. Prozradíme vám, proč je dobré si psát vlastní deníček. Uvidíte, že vás alespoň jeden z níže uvedených důvodů přesvědčí o tom, že jde o skvělý nápad. Co si do deníčku začnete následně psát už bude záviset jen na vás.Proč si psát deníček?

Zajímá vás, proč si psát deníček? Prvním důvodem je poznávání sebe sama. Ačkoliv se to nezdá, ne každý ví, co od života chce. Svým způsobem existuje velké množství lidí, kteří pořádně neznají sebe. Každý den se ptají na to, co jsou vlastně zač a jakých priorit by se v životě měli držet. Pomocí deníčku se člověk může lépe poznat. Do deníčku vždy pište jen pravdu. Nesnažte se situace přikrášlovat nebo nějakým způsobem upravovat. Jedině tak se dokážete poznat nejlépe. Když si za pár týdnů nebo měsíců deníček přečtete, lépe pochopíte své tehdejší reakce a řešení problémů.

Dalším důvodem, proč psát deníček je vyčištění hlavy. Každý potřebuje občas vyčistit hlavu a být sám. Psaní deníčku je pro tuto činnost ideální volbou. Poznáte nejenom sebe, ale strávíte také svůj volný čas pouze sám se sebou. Na psaní deníčku je dobré si najít takové místo, které vám připomíná dětství. Jinými slovy místo, kde se cítíte bezpečně. Zároveň by se mělo jednat o místo, které vám nabídne soukromí. Při psaní deníčku by u vás neměl být nikdo jiný. V opačném případě se nedokážete na samotné psaní soustředit. Deníček tak nebude poté psán z vaších myšlenek a pocitů.

Vzpomínky, vzpomínky a vzpomínky

Jak se říká, vzpomínky jsou zadarmo. Ty vám zkrátka nikdo nevezme. Člověk vzpomíná na jednotlivé chvíle i bez toho, aniž by si psal deníček. Na druhou stranu s deníčkem dokážete vzpomínky zapsat do posledního detailu. Jakmile jej následně otevřete, ihned se vám vše vybaví, a to do posledního detailu. Řeč je i o vzpomínkách, které jste prožili před několika lety. V tom je deníček skvělou volbou. Deníček si piště ručně, nikoliv na počítači. Pomocí ručně psaného deníčku se vám do hlavy budou rychleji dostávat ty správné myšlenky.

Posledním důvodem, proč psát deníček je poučení se z vlastních chyb. Každý dělá chyby. Pokud si do deníčku chyby psát nebudete, pak je váš deníček zcela zbytečný. Do deníčku zkrátka patří vše, včetně chyb. Právě z chyb se člověk může učit, jak být lepším člověkem. Jakmile nastane v budoucnu podobná situace, dokážete si ji pomocí deníčku okamžitě vybavit. Je to stejné, jako se vzpomínkami. Pište si hezké chvíle, ale i chyby. Jedině tehdy bude mít váš deníček smysl.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 220 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Jméno *
E-mail *
Webová stránka

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..