Ochraňte síťky proti hmyzu před ptáky

mackavoknePlastová okna bývají vybavena sítěmi proti hmyzu, aby se během větrání nedostávali mouchy ani jiný hmyz do místnosti a nemuseli jsme používat různé repelenty nebo prostředky na hubení hmyzu. Někdy ale na tyto plastové síťky „zaútočí“ ptáci a poškozují je. Pokud by existoval způsob, jak jim v tom zabránit, chtěli byste ho znát?Síťka proti hmyzu se dá nainstalovat i do starších dřevěných oken. Prodávají se v metráži i se samolepicími pásy pro připevnění do rámu okna. Nejčastěji se montují do plastového rámu, který se připíná do okna. Díky nim si můžeme v létě přes den i v noci užívat otevřená okna, aniž jsme se museli obávat poletování nepříjemného hmyzu v bytě nebo domě.

Když však plastová síťka zachutná ptáčkům, který v ní vyzobnou díry, dostanou se přes ně do pokoje mouchy a komáři a vyrušují nás i ve dne i v noci. Proč ptáci dělají díry do sítěk a jak tomu zabránit?

Ptáci se živí hmyzem. Za letu ve vzduchu a na stromech či na zemi dokážou najít nejen brouky ale i drobné mušky. Mají tedy velmi dobré smysly, s nimiž najdou i nejmenší mušky, které tvoří jejich potravu.

fasada

A přesně tyto mušky lákají ptáky na síťkách. Mušky se totiž snaží dostat do našich příbytků a občas se zaseknou v okách sítěk. A za nimi tam přiletí ptáci. Vůbec jim totiž nechutnají plastové síťky proti hmyzu, ale právě ten hmyz. A při jeho vyzobávaní ze sítěk je poškozují.

Ochrana sítěk je jednoduchá. Na podzim, kdy se ztrácí přirozená potrava ptáků, vezměte síťky dolů z oken a dobře je opláchněte či osprchujte ve vaně vodou. Nejlépe z vnitřní strany směrem ven. Tím odstraníte drobný hmyz a ptáci nebudou mít důvod nalétávat na vaše ochranné síťky a poškozovat je.
 

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 220 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

2 komentáře: „Ochraňte síťky proti hmyzu před ptáky

  1. WebView 4.0 Android 13

    Zdravim, v tomro ondobi nam sykorka likvidije sítě. Normalne vyzobou kolečko a odnaší ho pryč zrejme do hnizda na zimu. Stalo se to poprvea je to vazne radost:D.

    • Google Chrome 122.0.0.0 Android 10

      Ahoj, tak jsem loni vyměnil okna a do všech sítě proti hmyzu. Vsech 13 sítí ptáci zničili. Mám nově přesíťováno ale ještě jsem je nenasadil. Nevím jak tomu zabránit?

Napsat komentář

Jméno *
E-mail *
Webová stránka

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..