Termostat na radiátor

Nač slouží termostat Pokud venku kolísá teplota o více, než deset stupňů Celsia, pokud máte v domě kotel na vytápění bez automatiky (například na dřevo nebo na uhlí), velmi snadno může kolísat i teplota uvnitř bytu a vy musíte často otáčet ventilem na radiátoru nebo neustále si oblékat a svlékat svetr, aby vám nebyla zima. Nebo se rozhodnete vybavit radiátory termostatem.Kolísání teploty v místnosti, ať už v bytě nebo kanceláři, není nic příjemné. Zejména když člověk sedí, ať už při práci nebo při sledování televize, na změnu teploty je citlivý a také změna o dva-tři stupně směrem dolů je patrná.

Na co slouží termostat?

Termostat, respektive termostatický ventil radiátoru, zajistí, aby se teplota vzduchu v místnosti neměnila a zůstala stejná po celou dobu. Termostat ve ventilu je citlivý na teplotu okolního vzduchu a při ochlazování se stahuje a při ohřívání roztahuje. Nejčastěji má podobu válce s vlnovcovým bokem. Tímto stahováním a roztahováním tlačí na ventil, přivádějící horkou vodu do radiátoru a tím ho střídavě otevírá a zavírá, podle toho, jaká je teplota vzduchu u radiátoru. Tím udržuje konstantní teplotu a my můžeme zůstat pohodlně sedět a nemusíme každou chvíli sami ventil otevírat a zavírat, podle toho, jak je nám teplo nebo zima. Termostat to dělá za nás.

Moderní termostatické ventily na radiátory jsou navíc vybaveny bezpečnostní pojistkou proti zamrznutí. Pokud bychom například odcestovali na dovolenou, zavřeli termostatický ventil na radiátoru, aby zbytečně netopil prázdný byt a někdo by nám rozbil okno na pokoji a do bytu se dostal mrazivý vzduch, hrozilo by roztržení radiátoru zmrzlou vodou, která v něm zůstala a necirkuluje. Termostatický ventil při teplotě 7 °C otevře přívod vody do radiátoru, aby byla zajištěna minimální cirkulace vody a předešlo se poškození radiátoru i zařízení místnosti vytečenou vodou z radiátoru.

Díky termostatickým ventilům radiátoru místnosti zbytečně nepřetápíme ani zbytečně neochlazujeme, protože byste je museli zase ohřívat. Přetopené pokoje nemusíte zbytečně větrat a tím snižujete spotřebu energie na vytápění. Každý ventil, resp. regulační hlavice, má na sobě značky, dílky, a v návodu k použití máte i tabulku, který dílek odpovídá jaké teplotě vzduchu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 220 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

1 komentář: „Termostat na radiátor

  1. Google Chrome 26.0.1410.65 Mac OS X  10.7.5

    Termostat pomáha regulovať a udržovať vhodnú teplotu prostredia. Je to už bežná záležitosť na každom radiátore. Nemal by nikde chýbať.

Napsat komentář

Jméno *
E-mail *
Webová stránka

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..