Proč se rosí (plastová) okna?

Proč se rosí (plastová) okna? Vyměnili jste si na bytě nebo domě okna? A jste spokojeni? Žádný průvan, záclony se nehýbou a koberce při zavřených dveřích nepohybují. Zavřete okna a je ticho, žádný hluk zvenčí k vám už neproniká. Vše je OK. Až na jediný malý problém. Ty okna se trošku rosí. Proč?Protože jsou kvalitní. Pokud jste měnili stará, dřevěná okna, které to už vážně potřebovali, zřejmě fučelo kolem rámů (v panelácích si na tepelnou izolaci moc nehráli) i kolem zkřivených okenních křídel. A obyčejná skla také nevynikaly tepelnou izolací. Suma sumárum, do místností vnikalo množství vzduchu, totéž množství někudy i unikalo a se vzduchem i vlhkost, která se do něj dostávala jednak během vaření, ale i vydechováním vlhkého vzduchu. A čím více lidí v bytě bydlí, tím je vzduch vlhčí.

Proč se rosí (plastová) okna? Kontinuální větrání, jak bychom mohli netěsnost s trochou nadsázky definovat, zajišťovalo i odvlhčování místností. No a teď jste to všechno nahradili kvalitními a těsnými novými plastovými nebo dřevěnými euro okny. A je po větrání. Vlhkost nemá kudy uniknout z bytu a sráží na se nejchladnějších místech. To bývá dole na skle, případně na rámu a pokud máte špatně tepelně izolované překlady nad okny, tak na nich. A ještě v rozích místností, kde se vzduch hýbe nejméně.

Jak zabránit rosení oken?

Jednoduše. Větrat. Doposud okna větraly samy 😉 teď to musíte dělat vy. To je daň za kvalitu. V létě můžete využít mikroventilace, polohu kování, při kterém je okno bezpečně uzavřené a současně netěsné, což umožňuje trvalé větrání. V zimě byste přicházeli trvale o teplo, co by vám bylo sečteny při ročním vyúčtování za dodávku tepla. Takže pár krát za den otevřete dokořán okno na pár minut, nechte vyměnit komplet vzduch v místnosti a zase ho zavřete. Vzduch se sice vymění, ale předměty v bytě nestihnou vychladnout. Budete mít čerstvý vzduch a zabráníte rosení oken.


.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 220 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

1 komentář: „Proč se rosí (plastová) okna?

  1. Google Chrome 26.0.1410.65 Mac OS X  10.7.5

    Vetranie pomôže, ale nie každý je cez deň doma. Je to jedna z nevýhod plastových okien, napriek tomu ich len a len doporučujem.

Napsat komentář

Jméno *
E-mail *
Webová stránka

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..