Máte plnou plochu souborů?

Máte plnou plochu souborů? Pracovní plocha počítače, respektive monitoru či LCD vašeho počítače/notebooku je to, co máte první po ruce, co máte stále na očích. Jsou zde všechny potřebné ovládací prvky a nejdůležitější soubory a složky pro práci i zábavu. A mnoho lidí má tendenci sem dávat všechny stažené soubory, fotky, videa, až je celá plocha nepřehledná. Co s tím? Koupit druhý monitor?S počítačem je to jako s domácností. Čím více věcí máte, tím méně je všechny používáte a zabírají místo, stávají se nepřehlednými a obírají vás o čas, znervózňují. A v počítači s MS Windows vás obírají i o využitelnou paměť RAM, čímž zpomalují samotný počítač. A tak jako v domácnosti i v počítači pomůže při přebytku věcí úklid.

Pro vaše (tzv. uživatelské) soubory máte v prostředí operačního systému Microsoft Windows složku „Moje dokumenty“, resp, ve Windows 7 rozděleny na Dokumenty, Obrázky, Videa, Hudba. Jistě, uložené na ploše jsou více na očích a „pořádek je pro blbce“, ale věřte mi, pokud si uklidíte počítač, lépe se v něm budete vyznat a vše dříve najdete.

Máte plnou plochu souborů? Pokud pracujete v prostředí Windows XP, vytvořte si ve složce „Moje dokumenty“ podsložky Videa, Hudba, Obrázky. V prostředí Windows 7 jsou tyto složky spolu s Dokumenty součástí složky uživatele. Soubory z plochy přesuňte do těchto složek a pokud opravdu potřebujete k některým souborům okamžitý přístup na Plochu umístíte odkaz na tyto soubory. Odkaz ve skutečnosti obsahuje pouze adresu, kde je soubor fyzicky v počítači umístěný a poklepáním na odkaz si počítač tuto adresu „zjistí“ a spustí samotný soubor, resp. spustí přiřazený program a v něm otevře tento soubor, například text ve Wordu/Writeru nebo obrázek v prohlížeči obrázků. Nebo video ve videopřehrávači.

Na plochu si můžete umístit i odkaz na nejpoužívanější složky, ve kterých už pak klikáte přímo na soubory.

Umístění odkazů namísto přímo souborů na Plochu má dvě výhody. Soubory na ploše zabírají operační paměť a proto jí máte méně na práci s ostatními soubory. A také soubory v uživatelských složkách Windows 7 nebo ve složce Moje dokumenty ve Windows XP se dobře a snadno zálohují a v případě, že budete muset (dát) počítač přeinstalovat, je velká pravděpodobnost, že o soubory na pracovní ploše přijdete. A v neposlední řadě máte po úklidu na ploše pořádek a přehled.


.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 220 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Jméno *
E-mail *
Webová stránka

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..