Když vaří táta

Když vaří táta Téměř každá televizní stanice, snad už i dokumentární a sportovní, má svůj program o vaření a receptech. TV Prima to okořenila tím, že vaří chlap. A každou takovou relaci někdo sponzoruje. Můžete hádat, který obchodní řetězec stojí za tímto pořadem. Proč však ty recepty musí obsahovat suroviny, z nichž sice jídla chutnají, ale lidem škodí?Minulý víkend mj. dělali svačinu z chleba, pomazánky a masných špalíčků. Při pomazánce jsem tvůrce receptů v duchu pochválil, že ji dělají z poctivého másla, když protagonista zahlásil, že kdo nechce použít máslo, může použít tavený sýr nebo pomazánkové máslo. Kromě toho, že pojem „pomazánkové máslo“ je zakázáno používat, jelikož se jedná o ztužené umělé tuky, přestože se výrobci snaží do nich vpašovat máslovou příchuť, jsou to látky, které mohou způsobovat problém se zvýšeným cholesterolem. No a tavené sýry, to jsou opět sýry s přídavkem fosfátových solí, jejichž úkolem je udržet v sýrech vodu a způsobovat jejich roztíratelnost. Jak si ale tělo poradí s dodatkovou chemií, o to už se nikdo nestará.

Překvapilo mě i balení vepřového masa do slaniny a při pečení na pečicím plechu polití olivovým olejem… To jako když to všechno mastné polije olivovým olejem, bude to zdravé? A nedává se pečicí papír proto, aby se nemusel plech mastit a nic se nepřipeklo? No řeknu vám, dva krajíce chleba s pomazánkou z másla a nivy, samo o sobě dost těžké, mezi tím pokrájené pečené vepřové zabalené ve slanině … jako kdyby ty malé děti šly na túru do Himalájí. Přitom byly na 10 km výletě na kole.

Když vaří táta Všechno to dorazili škvarkovou pomazánkou. Škvařené škvarky pokrájené na malé kousky, do toho restovaná cibulka a zpět do toho veškeré vyškvařené sádlo! Nevím, jak fyzicky náročnou práci ti lidé mají a kolik mají k tomu pohybu, ale tohle mi přišlo jako fakt bomba. Kdysi jsme doma také dělali škvarkovou pomazánku. Pomleli jsme škvarky na mlýnku na maso, proto nebylo třeba na jejich spojení přidávat sádlo. No hlavně v běžně dostupných potravinách nebylo tolik tuku, zejména ztuženého, ​​ani přidaného cukru a měli jsme více pohybu.

Máte rádi své děti? Tak je prosím nevykrmujte. Jde o jejich zdraví.


.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 220 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Jméno *
E-mail *
Webová stránka

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..