Jaký tedy jogurt kupovat?

Jaký jogurt kupovat? Jedna odpověď by mohla znít: „Levný“. Druhá zase: „Zdravý“ a třetí: „Chutný“. A protože je možné koupit i takové, které splňují všechny tři podmínky, těžko se mi chápe, proč dnes zase v potravinách maminka své děti počastovala sice chutným, ale vůbec ne levným a už načisto ne zdravým jogurtem? Nebo má tolik peněz na léky, že si to „může dovolit“? Jaký tedy jogurt kupovat?Konkrétně si nakládala do nákupního vozíku asi deset jogurtů „značky“ obchodníka. Jelikož nedávno vyšel článek o zdravých jogurtech, zvědavost mi nedala zkontrolovat obsah těchto červenobílých kelímků: škrob z modifikované kukuřice, glukózo-fruktózový sirup, červené barvivo. Kde je tedy to mléko, ty mléčné kultury a ovoce?

Hned ve vedlejším regále. Jogurt „Dobrá máma“ obsahuje pouze mléko, cukr a ovoce. Nic víc! A přitom jednotková cena za gram je nižší, než za ty umělotiny vedle! Nejsem zastáncem zbytečného doslazování cukrem, ale pokud už tedy má být jídlo sladké, raději ať je tam rafinovaný cukr, než fruktózový sirup nebo aspartam. Více o tom, jak tyto sladidla šarapatí v lidském těle najdete na serveru http://dobreazdrave.cz

Mnoho lidí vám bude tvrdit, že děti jsou to nejcennější, co mají. Proč potom tak kašlou na jejich zdraví? Proč je překrmovat? Vždyť stačí jen přečíst si informace na obalu od potravin, které se chystáme nakoupit a trochu při tom přemýšlet!


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 220 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Jméno *
E-mail *
Webová stránka

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..