Hurá, párky opět povoleny!

parky Vím, zní to jako heslo z prvomájového pochodu. Ale ta radost! Pro většinu lidí jsou párky jídlem, které konzumují pravidelně a myslím, že málokdo se zamýšlí nad tím, že by si tento parkový „rituál“ měl více vážit. Ani já jsem si tento fakt jako dítě neuvědomovala, protože párky u nás byly minimálně jednou do týdne a během prázdnin jsem se nemohla dočkat, když babička zavelí, že na večeři jsou „schôdoke“ (v překladu hot dogy, tedy párky v rohlíku). No jak se říká, člověk přijde na to co měl až tehdy, když to ztratí a tento osud „postihl“ i mě.
Moje mamča totiž postupně měnila svůj jídelníček směrem ke zdravějším variantám potravin a přestože nejprve pokusného králíka dělala pouze ze sebe, později jsme se s mým bratrem stali „terčem“ zdravé výživy také. Ne, že by mi nechutnaly jídla, které mamča vařila, právě naopak. Zbožňuji zdravé stravování a asi jen 2x v životě se mi stalo, aby mi něco od maminy nechutnalo (dokonce i špenátové noky namísto tradiční brynzové varianty byly úžasné – i přes jejich nepříliš vábivou barvu a konzistenci). Horší však bylo, když jsme s bratrem čekali ráno na párky a ony ne a ne se dostat na nákupní seznam. V obchodě nám nepomohlo ani “ Mamííí, můžeme si vzít párky?“. Vůči maminmu razantnímu „Fuj. Určitě ne, víš jaké sajraty v tom jsou?“ jsme neměli jakoukoliv šanci.

Samozřejmě, když jsme byli starší, uvědomovali jsme si, že mamča měla pravdu. Dokonce po shlédnutí relace Jste to, co jíte a po slovech doktorky Cajthamlová o tom, že v běžných párcích je tolik peří, že při konzumaci 6 párků za týden sníme dohromady za rok jeden celý polštář peří, jsme si řekli, že párky už nechceme ani vidět. Nicméně chuť párků a myšlenka na „zakázané“ ovoce jsou silnými lákadly. Proto nejen my s bratrem, ale i mamina, jsme se začali zajímat o složení párků a hledali jsme, zda existuje nějaká přijatelná verze. A víte co? Ona existuje!

parky

A ať si říká kdo chce co chce, zbožňuji Lidl. Bez ohledu na to, že to je obchod, který mám pod nosem, a tedy nemusím chodit na nákup daleko, kromě toho zbožňuji i to, že tam mají nejkvalitnější párky. A to nejen podle mých degustátorských názorů, ale i podle testů ve známém Testmagazínu. Podíl masa tady je totiž 87 %! A ta chuť. Jak já říkám „om ňom ňom“. Takže pokud i vy nekupujete párky kvůli jejich složení, berte tašku do ruky a hop šup do Lidlu. Já si jdu právě sníst ty moje. Mňam.
 


 


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 220 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Jméno *
E-mail *
Webová stránka

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..