Investice (nejen) do vzdělání

tablet-pc Jsem studentkou čtvrtého ročníku na vysoké škole a navzdory kdejakým „vymoženostem“ moderní doby, jsem vždy do školy nosila pero a papír. I přesto, že notebook či tablet se staly jakousi součástí posledních let a součástí téměř každého studenta, já jsem tomuto trendu nikdy naplno nepodlehla. Samozřejmě, vlastním notebook, ale nosit ho do školy mi přišlo nepraktické, protože mi stačí vzít si papír, pero, hodit je do kabelky a jít. Nicméně tento semestr nastal čas na změnu.
Ne, není to jen podlehnutí trendovým záležitostem a snaha vyrovnat se spolužákům. V mém případě nastal čas na změnu z (pro někoho zcela banálního) důvodu, a to, že jsem stále jen student, tedy ne plně výdělečně-činná osoba. Nerozumíte? Přiblížím Vám tedy svůj problém.

Na každý jeden seminář dostáváme materiály, které si je potřeba do dalšího týdne nastudovat, pochopit je, osvojit si myšlenky z nich a později je interpretovat. Nicméně modernita se projevuje i v oblasti školství, kdy téměř všechny materiály dostáváme v elektronické podobě. Jasně, můžu si je hodit na USB klíč, zaběhnout do první kopírky a vytisknout si je, ne? Ano, ale za jakou cenu? Ale pokud chci být konkrétní, mně to každý týden z rozpočtu „stáhlo“ cca 300 korun. Semestr trvá 5 měsíců, tak si každý může jednoduše spočítat, že o bezplatném školství v tomto případě nelze hovořit. Dalším důvodem samozřejmě je i moje láska k přírodě a lesům, které raději využívám jako zdroj kyslíku, než jako zdroj „podkladu pro písmenka“.

ASUSMemoPad10

Jak však ušetřit peněženku i lesy a zároveň se bezproblémově připravit na seminář? Mohu nosit notebook do školy, avšak poznámky si dělat buď do samostatného wordovského dokumentu nebo na papír. A jelikož jsem duše prudce líného charakteru, přišla jsem na to, že nejlepším způsobem bude pořídit si pomůcku moderní doby – tablet.

A tedy i přesto, že výdobytky moderní doby nepovažuji za nezbytnost pro svou existenci, poslední dny jsem spokojenější než kdykoliv předtím. Nemusím si tisknout dokumenty, ušetřím peníze a lesy, a zároveň si mohu všechno pěkně „vymalovat“ zvýrazňovačkami přímo v tabletu. Co víc si moje kreativní duše může přát? Všechno pohromadě a ještě i důhované. Juchů.
 


 


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 220 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Jméno *
E-mail *
Webová stránka

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..