Čas v nemocnici zabít či využít?

Nedávno jsem měl „možnost“ chodit na návštěvy do nemocnice na lůžkové oddělení. Ne všichni v špitálu jsou přivázáni k lůžku a bylo zajímavé sledovat, co lidé dělají s časem, který mají k dispozici.„Moje“ pacientka byla vybavena knížkami, netbookem a mobilním internetem. Když se najednou naskytl čas, kdy je toho času jaksi více, chtěla si přečíst knížky, na které za běžných okolností jaksi nezbývá čas. Chtěla si přečíst internetové stránky ze záložek, které tam byly zaznamenány na dobu, kdy bude „více času“. A chtěla i cosi napsat na svůj blog o zdraví. A tak čas mezi infuzemi a jídlem trávila starými resty a novými příspěvky.

Kolegyně pacientky také řešili, co s najednou nabytým volným časem. A tak se kupovaly a kolovaly různé ženské magazíny, dívali se různé seriály v televizi a jedna paní si dokonce na notebooku pouštěla ​​pohádky… Tehdy jsem si uvědomil, jak lidé dokáží naložit s časem, který se jim neplánovaně naskytne. Jsou lidé, kteří takto nabytý volný čas vědí efektivně využít pro své dobro a jsou lidé, kteří se snaží tento čas co nejvíce „zabít“, vyplnit čímkoli, aby jim co nejdříve přešel a měli možnost vrátit do svých stereotypních kolejí. Do situace, kdy nestíhají…

netbook Dokonce jsem slyšel „hlášku“, že „ty se máš, když si můžeš dovolit netbook a mobilní internet“. Musel jsem se zasmát. A začal jsem v duchu počítat, kolik stojí předplatné jednoho deníku, dvou týdeníků a nějakých měsíčních časopisů. Mobilní internet se dá pořídit v ceně od 360 korun za měsíc, netbook vyjde tak do 7500 korun. Možná nejsem z matiky nejlepší, ale furt mám pocit, že ten netbook s netem vyjde levněji a více si na něm můžu přečíst.

Jaká je vaše zkušenost s mobilním internetem nebo čtením on-line?

.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 220 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Jméno *
E-mail *
Webová stránka

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..