Cena dálničních známek v zahraničí – Rakousko, Německo

Nedávno jsem publikoval článek o dálničních nálepkách pro rok 2013 na Slovensku a cenách nálepek na rok 2013 v Čechách . Protože mnoho lidí cestuje nejen po České republice, ale i do Rakouska a Německa, podívejme se, jak je to s placením za dálnice v těchto německy mluvících zemích.Pokud cestuje z pohraničí za nákupy do mést blízko hranic, nemusíte kupovat rakouskou dálniční nálepku. Avšak při opakovaných cestách se už vyplatí koupit si dálniční nálepku, protože se vyhnete cestám přes vesnice a města a zejména přejezd přes Vídeň je dálnicí podstatně rychlejší, než po běžných silnicích.

V Rakousku používají pro osobní automobily tři druhy dálničních nálepek:

10denní: EUR 8,30
2-měsíční: EUR 24,20
Roční: EUR 80,60

Pro motocykly platí následující sazby:

10denní: EUR 4,80
2-dvouměsíční: EUR 12,10
Roční: EUR 32,10

rakouská dálniční nálepka Roční dálniční nálepka platí od 1. prosince předchozího do 31. ledna příštího roku, tj. až 14 měsíců.

U nás si rakouskou dálniční nálepku můžete koupit mimo jiné i na čerpacích stanicích. Na pumpách mají na dveřích nálepku, že prodávají rakouskou dálniční nálepku, ale se na to nespoléhejte, nemají je vždy. Lepí se na řidičovu stranu v úrovni pod zpětným zrcátkem, je jen na vás, jestli uprostřed okna nebo vám bude zaclánět výhled na chodce na levém okraji okna.

Pozor, pokud chcete jet do Rakouska přes Slovensko po dálnici v Bratislavě, na posledních pár set metrů slovenské dálnice před hraničním přechodem musíte mít už i slovenskou dálniční nálepku, jejich pomáhající a chránící policie na to číhá.

Při cestách po Německu nepotřebujete na osobním automobilu do 3,5 tuny dálniční nálepku. Obecně tam neplatí omezení rychlosti na dálnici, na mnoha místech je však maximální povolená rychlost upravená dopravními značkami.


.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 220 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Jméno *
E-mail *
Webová stránka

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..