Jak zvýšit své ztracené sebevědomí

Vaše sebevědomí je příliš nízké? Máte pocit, že prakticky vůbec nežijete, ale přitom byste chtěli? Umět si zvednout sebevědomí umí jen malé procento obyvatel. Věřte nám, že zvýšit si sebevědomí lze i svépomocí. Pochopitelně existují i způsoby, kdy ke zvýšení sebevědomí budete potřebovat nejenom sebe, ale i mentora. Ať už zvolíte jakoukoliv cestu, sebevědomí je v životě velice důležité. Netvrdíme vám, abyste ze sebe dělali nejlepšího člověka na světě. Na druhou stranu bez sebevědomí se nedá téměř žít. Pojďme se na toto téma společně podívat.Zvyšujeme si sebevědomí aneb nová záliba?

Jedna pochybnost rozšiřuje tu druhou. Představte si, že máte v životě plány a cíle, kterých chcete docílit. Tyto plány a cíle šíříte mezi své okolí. Vaše okolí se vám následně začne vysmívat, protože vám nedůvěřuje. Nedůvěřuje vám však z toho důvodů, že si nedůvěřujete sami. Proč by vám měli věřit blízcí lidé, když si nevěříte ani vy sami? O tom je život. Lidé to zkrátka poznají, a tak vaše plány a cíle během pár vteřin položí na zem. Pokud chcete svému okolí říkat o svých cílech a plánech, pak těmto procesům musíte věřit vy sami.

Jak zvýšit sebevědomí? Mnohdy je to jen o základních věcech. Mezi ty patří například odmítání. Jinými slovy se naučte říkat ne. Většina lidí říká ano věcem, které by za normálních okolností odmítli. Zkrátka neumí říkat ne, a tak raději danému člověku sdělí ano. Častý souhlas ovšem snižuje sebevědomí. Nevážíte si sami sebe, protože nedokážete protistranu odmítnout. Přitom byste za normálních okolností skutečně sdělili ne. Lidé mají strach, že se s nimi druhá strana přestane stýkat nebo komunikovat. Musíte však myslet na fakt, že ne vždy lze říct ano.

Tím zdaleka nekončíme!

Radujte se z menších vítězství. Každý člověk by nejraději přeskočil malá vítězství a radoval se z těch, které mají smysl. Takto ale život nefunguje. Pro velká vítězství je nutné přejít ty menší, jež vám pomohou budovat vaše cíle a sny. Právě z tohoto důvodu je důležité se radovat i z malých vítězství. Následně začnete totiž život vidět jiným pohledem. Kromě toho uvidíte svůj vlastní růst. Radost zvyšuje testosteron. Testosteron se poté stará o to, aby bylo vaše sebevědomí vyšší. Je to pochopitelné. Čím více menších vítězství budete mít, tím blíže budete k těm větším.

Na závěr si můžete najít mentora. O něm jsme vám mírně naznačovali v předchozích odstavcích. Mentor vám může pomoct nastartovat vaše sny a cíle. Mimo jiné vám pomůže najít vaše ztracené sebevědomí o to rychleji. Pokud si s procesem nevíte rady, pak je tato cesta tou nejlepší ze všech. Správný mentor vám pomůže nejenom najít ztracené sebevědomí, ale také správnou cestu.


Napsat komentář

Jméno *
E-mail *
Webová stránka

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..