Jak na rehabilitaci páteře

Říká se, že šachy jsou jediný sport, při kterém nemůžete utrpět úraz. Dovolil bych si nesouhlasit. Pokud je tímto hobby postižený jedinec pracující celý den v kanceláři, ani neví kdy a objeví se bolesti zad, které při zanedbání mohou přerůst ve vážné problémy s plotýnkami, doprovázené silnými bolestmi. A jiné sporty mohou zatěžovat záda ještě více. Jak tedy páteři ulevit a předejít vážným problémům či náročné operaci?Operací hernie disku, lidově řečeno vyhřezlé ploténky, můžou být zakončeno dlouhodobé zanedbávání nejdříve mírných, později silnějších bolestí zad s vystřelováním do dolních končetin při problémech v oblasti beder, nebo do rukou pokud je postižena krční páteř. A příčina může být velmi prozaická – dlouhé a nesprávné sezení, špatná židle, dlouhé hodiny za volantem auta. Pacientem se tak může stát úplně každý obyčejný člověk. Vůbec není třeba být aktivním sportovcem či účastníkem nehody.

Jak předejít bolestem zad?

Nuže rada je to jednoduchá, ale málo pohodlná, proto ji téměř nikdo nedodržuje. Je potřeba změnit styl života a pracovní návyky. Tedy nesedět dlouhé hodiny na jednom místě, ani v práci ani doma za počítačem či před televizí. Dělat si krátké přestávky po hodině či dvou a trochu se projít. Chodit více pěšky a trochu sportovat, případně alespoň cvičit. Nemusíte si platit permanentku do proslulé posilky, stačí i doma.

Problémem většiny lidí je, že pod pojmem „cvičit“ si představují přetržení svého těla těžkými závažími, prudké a dynamické pohyby a ohýbání všech končetin i zad do neuvěřitelných úhlů. Tedy humplování svého těla a tím další zhoršování svého nyní již chatrného zdraví. Neuvědomují si, že zdravý člověk může jinak cvičit a jinak zatěžovat své tělo než člověk, kterého už trápí bolesti zad a má tak už náběh na problémy s plotýnkami, ochablým svalstvem či samotnými obratli.

Bolesti zad nechte na odborníky

A tím nemyslíme prodavače tabletek nebo zázračných krémů proti bolesti. Ty vaše problémy nevyřeší, pouze je před vámi skryjí. Jako kdybyste na palubovce vašeho auta přelepili blikající kontrolku oleje.

Začínající problémy s páteří vyřeší kvalitní rehabilitace páteře s pomocí kvalifikovaného personálu a když se s ní začne včas, dokáže zcela předejít jinak nevyhnutelné operaci páteře v pozdější době.

Jak jsme již uvedli výše, cvičení při bolestech zad musí být nejen cílené, ale i správné vedené a přiměřené aktuálnímu stavu páteře. Musí posílit svalstvo kolem obratlů i břišní svalstvo, aby toto odlehčilo svalstvu zad. Je zcela odlišné od běžného posilování. Pokud jste dosavadním způsobem života nedokázali zabránit přetěžování vašich zad, zkuste svůj způsob změnit tak, abyste se vyhnuli jejich operaci. Správné cvičení a rehabilitace páteře vás nejen zbaví bolestí, ale zlepší i kvalitu vašeho života.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 220 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Jméno *
E-mail *
Webová stránka

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..