Trénování paměti jako koníček

Trénování paměti může patřit podobně, jako fotografování, mezi záliby. Tato činnost vám totiž denně bude zabírat nemalé množství vašeho času. Je potřeba se však správně nasměrovat, aby trénování paměti bylo o to snazší. Jakmile bude vaše nasměrování správné, pochopíte, že se skutečně jedná o zajímavý koníček. Trénovat paměť můžete v jakémkoliv věku. Rozhodně se za to nemusíte stydět, je-li vám méně než 20 let. Nesmíte zapomínat na fakt, že tuto aktivitu děláte pro sebe, nikoliv pro jiné lidi. Pojďme se tedy podívat na to, jak svou paměť trénovat.Trénování paměti jako koníček

V první řadě poproste někoho z rodiny, aby vám na papír napsal přibližně 10 až 15 slov. Člověku, který to bude psát se v žádném případě nesmíte dívat pod ruce. Papír se slovy musíte vidět poprvé až ve chvíli, kdy dotyčná osoba bude mít všechna slova napsána. Teprve poté si budete moct vzít tento papír s 15 slovy. Ze začátku by počet slov neměl přesahovat hranici 15. Postupem času vám člověk bude slova přidávat. Je však dobré začít s výše uvedeným počtem. V čem spočívá tato hra a jak budete svou paměť trénovat?

Máte přibližně 60 vteřin na to, zapamatovat si největší počet slov. Pokud už teď víte, že si nedokážete slova do 60 vteřin zapamatovat, pokuste se alespoň o největší počet. Po uplynutí 60 vteřin vrátíte papír osobě, která slova psala a ta vás vyzkouší. Budete-li tuto aktivitu opakovat denně, váš mozek se bude bezesporu trénovat. Po určité době uvidíte pozitivní výsledky, jež vás přesvědčí o tom, že se váš mozek skutečně trénuje. Jak tento bod poznáte? Že si postupem času dokážete všechna slova skutečně zapamatovat v lhůtě 60 vteřin.

Jak dále se dá paměť trénovat?

S největší pravděpodobností vás to překvapí, ale dobrým učitelem je i počítač, notebook, mobil nebo televize. Pusťte si například předpověď počasí nebo jinou krátkou rozprávku a pomocí ní trénujte svůj mozek. Nejspíš vás bude zajímat, jak na to. Hra je velice jednoduchá. Nechejte v první řadě moderátora předpovědět počasí a během jeho mluvení se snažte zapamatovat jeho text. Ideálně si video pusťte z internetu nebo udělejte záznam, který si budete moct následně pustit. Dobrou pomůckou je ještě fakt, že jedna osoba z vaší rodiny text napíše na papír.

Poté text z televize nebo videa opakujte. Jinými slovy zkuste jej zopakovat úplně stejně, a to podle moderátora, na kterého jste se dívali. Nemusí se nutně jednat o předpověď počasí. Touto formou se dá skvěle učit i cizí jazyk. Rovněž jde o účinnou metodu, která vám pomůže v trénování vaší paměti. Pokud budete tyto dvě metody neustále střídat, uvidíte pozitivní výsledky, jak již bylo naznačováno v předchozích odstavcích. Jen je potřeba se aktivitám věnovat pravidelně, nikoliv jednou týdně.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 220 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Jméno *
E-mail *
Webová stránka

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..