Jak na problémy s klouby a dnu

kolena Jak přicházejí léta, začínají se objevovat první zdravotní potíže. Hříchy mládí se připomínají podle toho, jakou práci nebo jaký sport jsme za mlada provozovali a jakými úrazy jsme si prošli. I ten, kdo žije aktivně a i ve středním věku sportuje, může trpět nějakými obtížemi a rekreační nebo kondiční sport některé může zmírnit, ovšem na jiné nezabírá vůbec. Tehdy je čas obrátit se k něčemu účinnějšímu.Není to tak dávno, co se na mne obrátil s prosbou o radu můj spolužák ze střední školy. Seděli jsme odpoledne u kávy a on mi povídá, co ho trápí poslední dobou. „Na stará kolena“, jak mi říkal, ho trápí kolena. Přesněji bolest kloubů. Poptal jsem se ho ještě na poslední zdravotní vyšetření a vyplynula z nich zvýšená kyselina močová v krvi.

Vysvětlil jsem mu, že se velmi pravděpodobně jedná o chorobu zvanou dna. Nejspíše ji má z ne velmi správné výživy. Přemíra masa, zejména takzvaného červeného (vepřové a hovězí), sem tam alkohol. A se sportem a pohybem zvlášť to už u něj taky není moc slavné, co se nedávno stal ředitelem provozu zahraniční firmy. Takže se mu ta kyselina močová usazuje v klubech a ty při větší zátěži, když si vzpomene, že by najednou chtěl sportovat jako zamlada, anebo něco udělat na chalupě, bolí.

koleno

Co na dnu?

Poradil jsem mu tablety, které mu pomůžou zmírnit jeho problém se zánětem kloubů. Když jsme se sešli po čase opět na kafe, probrat nejen naše společné zájmy, ale i jeho zdraví, nemohl si tabletky vynachválit. Dokonce prý někde i viděl reklamu na ten přípravek s nějakým známým hercem. Pamatoval si ho z některých českých filmů jako siláka. A prý se jako silák teď cítí i on. Nemá problém s koleny o víkendu na chatě ani na schodech v kancelářské budově firmy, kde pracuje. Dna pro něj už není problém a opět se může naplno věnovat své práci a o víkendech své rodině na chalupě.
 


 


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 220 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Jméno *
E-mail *
Webová stránka

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..