Problémy s módem údržby ve WordPress

Problémy s módem údržby ve WordPress Pokud používáte pro svůj web WordPress, tak při aktualizacích se přepíná do módu údržby a po skončení aktualizačních prací se režim údržby vypíná. No pokud má váš hosting občas problémy s výkonem, tak se aktualizace může přerušit a web zůstane trvale v módě údržby. Jak to vyřešit?
Nejhorší na zaseknutém módě údržby je fakt, že ani jako správce webu nemáte možnost pracovat v administraci stránky a ani její návštěvníci si nemohou obsah vašeho webu prohlížet. K této situaci může dojít tehdy, pokud máte hosting s malým výkonem nebo malou pamětí RAM pro web. Většina hostingů se předhání, kolik místa na disku vám přidělí, kolik mailových schránek můžete na webu zřídit, ale skutečnost, jaký výkon pro váš web je vyhrazen a kolik paměti se vám na hostingu nebo multihostingu dostane, to už se dozvíte těžko, pokud vůbec. Pokud má vaše stránka návštěvnost v řádech několik lidí za den, tak se o možných problémech ani nedozvíte. Stačí ale, aby návštěvnost dosahovala stovky lidí denně, či snad tisíc, a už se odděluje zrno od plev, tedy kvalitní hosting od těch ostatních .

Dříve, než vyměníte hostera své stránky, musíme ale náš zaseknutý web odblokovat. Aby se vám to podařilo, musíte mít ftp přístup k souborům na webu. V rootu webu totiž WordPress při aktivaci režimu údržby vytvoří soubor s názvem „.maintenance“ s tečkou na začátku. Jeho smazáním mód údržby vypnete a můžete opět s webem začít pracovat. Pravda, nejprve byste měli dokončit aktualizace, při kterých se vám mód údržby zasekl, abyste neměli nedokončené aktualizace pluginů nebo témat, co by mohlo váš web rozhodit nebo úplně vyřadit z provozu.

A nezapomínejte na první větu, kterou vidíte v administraci při zahájení aktualizací. Měli byste zálohovat svůj web, a to jak ftp soubory, tak i databázi. Právě pro podobný případ, kdy vám nekvalitní hosting způsobí takové problémy s jednoduchou aktualizací.

.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 220 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Jméno *
E-mail *
Webová stránka

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..