Pozor na virus v reklamě

virus_warning I při největší opatrnosti pohybu po internetu se vám může stát, že vás počítač s operačním systémem Microsoft Windows bude napaden virem. A nemusíte surfovat po „podivných“ stránkách. Stát se vám to může i při návštěvě stránky veřejnoprávního českého rozhlasu. Nebo www stránky vývojářů webových aplikací v php, stránky php.net.
Vlastně už ani ne, Google tyto stránky označil za nebezpečné a zablokoval je. V rámci indexování stránek je totiž Google i kontroluje. A co mají tyto stránky společného? Reklamní systém OpenX. A do tohoto reklamního systému byl zřejmě vpašovaný škodlivý kód. Takže si stačilo prohlížet tyto na první pohled nevinné a bezpečné stránky, při tom „narazit“ na reklamu s virem a problém byl na světě.

Podle informací na serveru Lupa.cz systém OpenX nebyl takto kompromitován poprvé. Server rozhlas.cz pomocí tohoto systému zobrazoval na svých stránkách informace o dalších svých programech.

Systémů k zobrazování reklam na www stránkách je několik. Mezi nejznámější a nejrozšířenější v našich končinách patří Google Adsense/Adwords, eTarget a Sklik. Systém na jedné straně získává inzerenty a na druhé straně nabízí blogerům standardizované formáty textových nebo grafických reklam na jejich stránky, které pomáhají blogerům financovat provoz webu a tím šťastnějším i něco vydělat.

Tyto systémy, označované jako PayPerClick, platí blogerům pouze za kliknutí na zobrazovanou reklamu a tím šetří inzerentům peníze, protože je jedno, kolikrát se jejich reklama zobrazila, platí pouze za návštěvníky přivedené na jejich stránky.


.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 220 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Jméno *
E-mail *
Webová stránka

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..