Rolety pro každé okno

textilni-rolety-univers Tak jako okna dovolují pronikání slunečního světla do místností a osvětlují je, nebrání po setmění pohledům zvědavcům do našeho elektrickými svítidly osvětleného soukromí. Jedním ze způsobů, jak regulovat nebo úplně zastavit pronikání světla skrz skleněné výplně oken je instalace rolet. Jaké typy rolet známe a jak se instalují?
 
 

Rolety na okna slouží v první řade k regulaci množství venkovního světla vstupujícího do místnosti. Další funkcí je vytvoření soukromí uvnitř místnosti při umělém osvětlení, abychom nebyly pro sousedy ve svém obýváku jako ve výkladní skříni. Vhodným typem pro to jsou látkové rolety, instalované uvnitř, které se používají v provedení na jednotlivá skla nebo v celku na celé okno. Existují speciální typy látkových rolet, které se montují na střešní okna.

rolety-klid

Další funkcí, kterou plní rolety, je tepelná izolace vnějšího obvodu budovy. A to jak v létě, kdy zatažené rolety brání zahřívání vnitřního prostoru, tak v zimní topné sezoně, kdy brání prostupu tepla z budovy ven. V obou případech znamená instalace rolet úsporu nákladů na energii, v zimě nemusíme tolik topit, v létě méně často běží klimatizace. Oblíbené jsou venkovní rolety, které navíc mechanicky chrání okna před zloději nebo vandaly. Často jsou využívány jako doplňky balkonů v paneláku, kde s jejich pomocí vytvoříme z balkónů uzavíratelné prostory, v nichž se dobře suší prádlo i za špatného počasí. Nebo takto ochráníme balkonové květiny před nepřízní počasí. A samozřejmě v parném létě se chráníme před spalujícími slunečními paprsky.

Výhodou rolet je možnost plynule ovlivňovat intenzitu osvětlení postupným stahováním nebo vytahovaním rolet. Přednostní je jejich jednoduchá dodatečná instalace, i když se s jejich využitím v návrhu bydlení nepočítalo. Screenové rolety ze skládaného textilního materiálu, dostupné ve více barevných odstínech, navíc barevně umocní atmosféru každého pokoje v domě.

Jako dodavatele rolet si vyberte firmu s dlouholetou tradicí a spolehněte se na kvalitu zaměření, výroby i samotné dodávky rolet do vašeho bytu.

Napsat komentář

Jméno *
E-mail *
Webová stránka

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..