Markýzy stíní podle potřeby

helix V létě slunce svítí celkem intenzivně a proto rádi vyhledáváme místa k odpočinku ve stínu. Na jaře anebo na podzim bychom však rádi využili hřejících paprsků slunce a vychutnali si je spolu se šálkem dobrého čaje nebo kávy na terase našeho domu nebo zahradní chatky. Jak skloubit tyto zdánlivě protichůdné požadavky?

Pergola nebo stálé zastřešení terasy poskytnou ochranu před pálícím sluncem nebo deštěm, ale neumožňují slunění. Přenosné slunečníky jsou nepraktické a zakryjí jen malou plochu. V takovém případě nejlépe poslouží markýzy. Jedná se o výsuvnou kovovou konstrukci, připevněnou na zeď domu anebo na samostatný kovový stojan, s textilním zastřešením. Když potřebujeme stín, pomocí kliky nebo elektromotoru markýzu vysuneme, překryjeme terasu a odpočíváme v příjemné pohodě. Na konci léta markýzu stáhneme a vychutnáváme si teplo zapadajícího slunce. Markýzy umožňují stolovat venku, popíjet osvěžující nápoje nebo hovořit s přáteli na čerstvém vzduchu i v případě deště.

markíza

Pro ochranu textílie markýzy a konstrukce rámu se používají markýzy kazetové. Obal chrání potah před sluncem i deštěm a prodlužuje tak jeho životnost. Zadejte do vyhledávače „kazetové markýzy Praha“ a najdete nejlepšího dodavatele v hlavním městě s dlouholetou tradicí a odborným personálem, který vše přesně zaměří a podle situace u vás navrhne nejvhodnější typ markýzy.

Pomocí markýzy venkovní prostor u domu proměníte v obytné prostory a nemusíte trávit letní dny v horku uvnitř domu. Kousek dvorku u vchodu do domu nebo kus zahrady u francouzského okna obýváku zastřešte markýzou, vyneste ven stůl a několik židlí a podávejte oběd nebo svačinu na čerstvém vzduchu. Markýzy vám dovolí trávit více času venku i s knihou či oblíbeným magazínem a v příjemném stínu si vychutnáte i čtení oblíbených webovek na tabletu. Délka markýzy může být v rozsahu od 4 do 7 metrů podle typu a výsuv může být až několik metrů. To je významné rozšíření vaší obytné plochy za minimální náklady.

Napsat komentář

Název *
Email *
Webová stránka