Blog na vlastní doméně

Kdo to myslí se svým blogem opravdu vážně, zavrhne jeho umístění na některé z veřejných blogovacích služeb. Tam nemáte plnou kontrolu nad vzhledem, ale ani nad obsahem svého blogu. Navíc vytváříte podmínky na výdělek pro někoho cizího a vy ze svého blogování nemáte nic, pouze čistou ztrátu.Přestože v prvním okamžiku nemusíte uvažovat o blogování jako o způsobu svého výdělku, později se vám možnost vydělávat si psaním může jevit jako dobrá příležitost. Může se ukázat, že umíte poutavě psát a vaše články lidi zajímají. Ba dokonce můžete psát tak dobře a pravdivě, že to začne vadit provozovateli blogovací platformy nebo jejímu majiteli.

Proto doporučuji hned od začátku přistupovat ke svému novému blogu seriózně a zodpovědně a zakoupit si hosting spolu s doménou, která bude vaším vlastnictvím. Nikdo vám tak nemůže blog zrušit ani zobrazovat své reklamy či dokonce zakazovat vám zobrazovat na webu vaše reklamy.

Kdy začít zobrazovat reklamu na stránkách

Zatím je na tuto otázku brzy. Ještě jste jen začali budovat svůj blog, právě jste si koupili doménu a objednali hosting. S pomocí admina nebo návodů na internetu jste nainstalovali redakční systém WordPress, nyní je čas věnovat se jeho nastavení a obsahu. Na reklamy je třeba si počkat, až bude mít web slušnou návštěvnost.

Proč zmiňuji Wordpess?

Protože je to v současnosti nejoblíbenější, nejrozšířenější a nejpohodlnější systém na budování blogu. Nevyžaduje od vás žádné programátorské znalosti, nemusíte umět psát html kódy ani jinak stavět www stránky. Dovoluje vám po jednoduchém nainstalování věnovat se jen psaní vašich článků.

K základnímu WordPressu je vhodné doplnit některé moduly, takzvané pluginy, které zjednodušují a usnadňují některé činnosti. Těm se však budeme věnovat v samostatném článku.

Vzhled vaší nové stránky můžete jednoduše změnit v administraci změnou šablony, kterou si vyzkoušíte a nastavíte přímo ve zprávě vaší stránky. Dostupných jsou stovky bezplatných šablon a kdyby se vám žádná z nich nelíbila nebo nehodila, na internetu je možné zakoupit prémiové témata nebo si nechat naprogramovat tu vaši. Jsem však přesvědčen, že si podle barvy a rozložení polí určitě vyberete i mezi těmi bezplatnými vzhledy.

Když už máte zakoupenou doménu i hosting, nainstalovaný redakční systém a zvolené téma pro WordPress, je načase začít plnit web obsahem. Předpokládám, že máte plnou hlavu textů, které byste rádi prezentovali veřejnosti, ti šikovnější už mají určitě mnohé z nich napsané v textových souborech. Nyní je třeba vaše myšlenky a názory přesunout z hlavy na blog.

Protože právě texty, které budete psát, tedy obsah, bude to, co bude vaše budoucí čtenáře na váš blog přitahovat. Pěkná grafika a povedený design tomu může pomoci, ale jak se říká, obsah je král.

O čem psát na blogu

Měli byste psát o tom, co vás baví a o tom, čemu rozumíte. Pokud to budou témata, které zajímají lidi, tím lépe. Protože pokud nebudete mít čtenáře, v budoucnu na svém blogu nezačnete vydělávat. Když však budete psát o tématech, o kterých píší všichni, také hodně čtenářů nezískáte. Konkurence je totiž veliká.

Pokud se donutíte k psaní na témata, které vás nezajímají, návštěvníci webu to z vašich textů vycítí. Navíc brzy po spuštění blogu může přijít únava, stereotyp a přestanete mít chuť na publikování. Když ale z vašich textů bude cítit zaujetí, elán, to, že se věci rozumíte, čtenáři si rádi přečtou vaše další články a budou se na web vracet.

Proto nezapomeňte publikovat nové články pravidelně. Budou vás za to mít rádi nejen vaši čtenáři, ale i vyhledávače. WordPress vám v tom může pomoci tak, že v době, kdy máte chuť psát, si připravíte články a jejich zveřejnění si naplánujete v nastaveném čase. A tak zatímco vy ještě spíte po probdělé noci nad počítačem, na webu se objevil nový příspěvek.
 


 


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 220 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Jméno *
E-mail *
Webová stránka

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..