Bezdrátová myš a Ubuntu

Bezdrátová myš a Ubuntu Plno kabelů na stole od počítače či notebooku vadí mnohým lidem a proto se snaží nahradit všechny přídavná zařízení bezdrátovými verzemi. A tak používáme bluetooth klávesnice a myši či tiskárny s WiFi připojením. Vše takzvané „plug and play“, tedy připoj a používej, které snadno automaticky nainstalujete na každý počítač s Windows. Ale jak je to na počítačích s Linuxem?Mezi laiky bez zkušenosti s Linuxem stále panuje přesvědčení, že linux je na správu náročný systém převážně pro administrátory, kde se všechny příkazy zadávají psaním nesrozumitelných textů do konzoly. Ovšem opak je již dlouhá léta pravdou, tak jak jsou Windows klikací, tak jsou klikací i různé distribuce linuxu, určené pro desktop, tedy pro běžné uživatele a jejich způsob používání počítače. A věřte, že mnohé „frája“, možnosti nastavení nebo uživatelskou přívětivost by mohly linuxu závidět i nejnovější verze MS Windows, i když ve verzi Windows 7 se Microsoftu podařilo linuxovému desktopu už docela přiblížit.

Takže když jsem kupoval ke staršímu notebooku ASUS AH8 s instalovaným Linuxem Ubuntu 11.04 bezdrátovou myš, vůbec jsem nepochyboval, že se ji podaří pod tímto systémem zprovoznit a odstranit tak ze stolu další z kabelů, od USB myši. Podle tvaru a velikosti pro dámskou dlaň jsem vybral Logitech Wireless Mouse M305. Po vybalení a vložení alkalické tužkové baterie (součást balení myši) jsem myš zapnul a USB bluetooth adaptér vložil do USB portu notebooku. A přestože návod k myši (zřejmě pro Windows) píše, že je třeba počkat asi jednu minutu, dokud se ovladač nainstaluje, ve skutečnosti to trvalo asi 15 sekund a myš se začala po LCD pohybovat. Tedy její ukazatel.

Od té doby myš pracuje bezchybně, protože má světelný snímač pohybu, můžete jí pohybovat po džínách na stehně, po opěradle křesla nebo po čalounění gauče a spolehlivě tak ovládat notebook, bez omezení kabelu. Nepochybuji že i s novějšími distribucemi Ubuntu či jiné odnože linuxu by to bylo stejné.

.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 220 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Jméno *
E-mail *
Webová stránka

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..