Ocaska nejen do zahrady

Řezání je snad nejčastější operací při opracovávání dřeva při kutilství a v domácí dílně při výrobě různých doplňků a vybavení. Ať už vyrábíte poličku ze dřeva nebo konstrukci pro květiny z kovu, bez řezání se neobejdete. Ruční pilkou může být práce zdlouhavá a náročná a na každý materiál potřebujete jinou pilku s jiným tvarem a velikostí zubů. Práci si však můžete ulehčit a urychlit pomocí elektrické pilky.Při použití elektrické pilky všechnu námahu za nás přebírá stroj a nám zbývá jen určovat směr a délku řezu. Práce je tak méně namáhavá a za kratší čas můžeme stihnout dříve vyrobit doplněk do naší domácnosti nebo hračku pro děti.

Pokud ale pracujeme na méně dostupném místě například při opravě stávajícího nábytku nebo oplocení, může se hodit akumulátorová pilka. Nepotřebujeme natahovat prodlužovací elektrický kabel a díky její nízké hmotnosti můžeme s pilkou manipulovat i na těžko dostupných místech. Akumulátorová pilka FAAS 10: 8 A1 z produkce německé firmy FloraBest je vybavena univerzálním adaptérem na pilové listy velikosti 12,7 mm a proto můžeme používat pilové listy různé délky a různé velikosti zubů, podle materiálu, který chceme řezat.

ElektrickaPila

Přestože je pila prodávána mimo jiné v síti Lidl určená pro zahrádkáře pro úpravu ovocných stromů, díky výměnným listům je vhodná na jakékoliv práce v domácnostech, domácích dílnách nebo při údržbě domu.

Tento typ pily je označen jako „ocaska“ nebo i kmitavá pila. Řeže přesně stejným způsobem, jako kdybychom řezali ručně. Pilový list z oceli se pohybuje sem a tam po dráze dlouhé 20 mm. Tím, že ale je upevněn pouze jeden konec, dovoluje pila ocaska řezání i do málo přístupných míst, například můžeme řezat desky staré podlahy shora aniž bychom měli přístup dolů. Můžeme řezat například do sudu nebo jiného uzavřeného tělesa otvory nebo kdekoliv tam, kde je opravdu málo místa.

ElektrickaPila-09

Kufřík z tvrdého plastu slouží nejen k odkládání akumulátorové pilky a jejího příslušenství, ale i na její přenášení na místo použití. Dvanáctivoltový LiIon akumulátor zajišťuje dostatek energie i dlouhou životnost. Podle výrobce se dá koupit náhradní, což by umožnilo delší práci i mimo civilizaci.

Pilka FloraBest je vhodná nejen pro zahrádkáře, pro které je na trhu nabízena, ale díky výměnným pilovým listům pro každého, kdo potřebuje občas prořezat dřevo, plast či kov. Není však vhodná pro trvalé používání jako výrobní nástroj, není to profi nářadí.

 

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 220 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Jméno *
E-mail *
Webová stránka

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..