Stavte kolmé sloupy

Přesnost v detailech podmiňuje kvalitu výsledné práce. Nejen to, jak celá stavba vypadá, ale i to, jak dobře funguje a splňuje svůj účel. Když pracujeme nepřesně, množství drobných úprav a improvizací nás zdržuje a prodražuje celou stavbu. Platí to i při budování ohrad a plotů. Šikovná pomůcka nám ušetří spoustu práce i zdržování.Pěkně rovně postavené sloupy nejen dobře vypadají. Snadněji se na ně montuje svařované pletivo. Ale je to docela fuška udržet je svislé, protože často musíme přikládat zboku vodováhu, kontrolovat nejméně ze dvou stran a hlavně fixovat sloupy, například při betonování. To vše výrazně prodlužuje čas potřebný na výstavbu plotu .

Jednoho pomocníka a spoustu času ušetříte, pokud si před budováním plotu pořídíte šikovného pomocníka – sloupovou vodováhu. Pomůže vám na kulatých i tvarových kovových sloupech, při osazování betonových sloupů a samozřejmě i u dřevěných hranolů nebo kůlech. Nastavitelný úhel dvou ramen vodováhy dovoluje přesně umístit tuto vodováhu na jakýkoliv tvar sloupu. Přichycení ke sloupům je pomocí gumového pásu, na železných sloupech pomáhá udržet pozici čtveřice magnetů na vnitřní straně vodováhy.

vodováha na sloupy

Měření rovinnosti nebo kolmosti zajišťují tři vodováhy ve třech osách a v závislosti na nasazení vodováhy máte možnost kontrolovat rovinu kolmou na zem nebo vodorovnou. Takže tuto malou vodováhu využijete i při stavbě sloupů, ale i vodorovných konstrukcí. Rovně bude stát nejen plot, opora pro vinice, ale i dřevěná pergola nebo zahradní altán.


plotmarket-cz-300x250-zvarane-1469544935.jpg

Napsat komentář

Jméno *
E-mail *
Webová stránka

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..