Pálená taška

Kvalitní základ a pořádná střecha, to jsou dva základní kameny každé stavby. Chrání stavbu před vodou zespodu i shora, před únikem tepla a střecha i dodává budově její charakteristický vzhled. Kvalita střešní krytiny by vás měla zajímat nejen jako stavebníka nového domu, ale i jako kutila, když se chystáte opravovat drobné stavby na pozemku nebo postavit nový zahradní přístřešek.Když se rozhodujeme pro opravu střechy, máme na výběr dvě možnosti. Ponechat původní typ krytiny nebo zvolit nový a střechu kompletně předělat. V úvahu bychom měli vzít nejen cenu, ale i životnost střechy, kterou očekáváme. Ať se nemusíme opravám věnovat každých několik let. Podobnou volbu jsem měl před sebou nedávno. Koupili jsme velkou zahradu se starým domem a bylo se třeba postarat o střechu domu, dřevěného přístřešku a později mě čekala ještě jedna malá stavba. Střešní krytina na domě byla z pálených tašek a rozhodl jsem se zachovat ji v původní barvě a v původním materiálu. Opravili jsme laťování a položili nové tašky. Dům zase bude sloužit dlouhá léta.

střecha

Pomáháním mistrovi jsem se hodně naučil a tak když přišla řada na opravu staré dřevěné studny, rozhodl jsem se do toho pustit sám. Starou dřevěnou konstrukci s plechovou stanovou střechou jsem odstranil, rumpálové kolo s řetězem a vědrem jsem zachoval a renovoval a dřevěnou konstrukci jsem postavil na novo. Když jsem rekonstrukci studny připravoval, v jednom jsem měl jasno. Tak jako dům a přístřešek, tak i studna bude mít novou kvalitní střechu. A tu mi zaručí taška pálená, která je lehká, ale pevná a odolná nejen dešti, ale i krupobití.

Abych si vybral vhodný tvar i barvu tašky, navštívil jsem několik shopů a našel tam nejen plochou tašku plnou a poloviční, i ale i okrajové tašky a také hřebenáče a jiné doplňky. Nyní bude mít naše zahrada novou studnu, která díky kvalitnímu dřevu a kvalitní střešní krytině vydrží opravdu dlouho a bude i dobře vypadat.
 

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 220 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Jméno *
E-mail *
Webová stránka

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..