Jak upravit podvozek sekačky Zipper ZiMOS-125

Když máte v zahradě nebo kolem domu hodně trávy, potřebujete ji často sekat. Levnou alternativou k lištovým a předobubnovým sekačkám je křovinořez na podvozku Zipper ZiMOS 125. Hodí se tehdy, když nesekáte každý týden, na to by vám stačila i obyčejná vřetenová nebo bubnová uprostřed. No do vysoké trávy je potřeba Zipper upravit.



Sekat trávu běžným křovinořezem na popruzích je snadné pouze tehdy, pokud to stihnete za půlhodinku. Pak už můžou bolet záda a pro starší nebo na páteř nemocné lidi je to velký problém. Který odstraní podvozek pro křovinořez. No konstrukce značky Zipper je taková, že se mezi kolo a rám dostává tráva, ta se namotává a občas může kolo doslova zaseknout. Vylomení ložiska a jeho rozsypání na prvočinitele (tedy na kuličky) je pak otázkou času.

Namotaná tráva na kole sekačky

Jelikož konstruktéři tuto část odflákli, nezbývá šikovnému kutilovi nic jiného, ​​než si dodatečně vyrobit krytku na náboj kola podvozku s ložiskem. Základním prvkem je plastový kryt z kosmetiky, konkrétně z pěny na holení ve spreji nebo jiného obdobného výrobku, laku na vlasy nebo deodorantu. Důležité je, aby vnitřní průměr víčka byl větší, než průměr náboje kola a delší, než je tento náboj.

Provrtán víko je základem krytky kola

Uprostřed víka udělejte díru podle průměru trubky ránu, ideálně stromečkovým vrtákem, v nouzi obyčejným vrtákem do dřeva a rozšiřte buď trojúhelníkovým pilníkem „frézováním“ jeho otáčením nebo oblou rašplí. Nemusí to být vodotěsné.

nasazená krytka

Krytka se na jedné straně opírá o špice kola, na druhé o velkou podložku ze železa, která je fixována hadicovou sponou. Tak si nastavíte správnou polohu nové krytky.

Odteď už můžete sekat touto sekačkou trávu vysokou i nízkou, už se vám do štěrbiny mezi kolem a rámem stébla nenamotají a nebudou ohrožovat ložisko kola. Ačkoli tento problém trápí pravé kolo (při pohledu žacího zahrádkáře), neuděláte špatně, když ochráníte stejným způsobem i kolo levé.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 220 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Jméno *
E-mail *
Webová stránka

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..