Jak hubnout pomocí ovoce? Zapomeňte na banány, hroznové víno, avokádo a papáju

Ovoce je zdravé, má spoustu vitamínů. Ovšem háček je v tom, že obsah cukru v některých druzích je také značně vysoký. Pokud vám jde o hubnutí, hlídejte si především ovoce s vysokým obsahem cukru, mezi které řadíme hlavně hroznové víno a banány.Pozor na ovocné kalorické bomby

Nutričně velmi hodnotným ovocem je i avokádo. Má vysoký obsah mononenasycených mastných kyselin, což je u ovoce unikátní. Díky tomu vás nasytí. Ovšem pozor, je velice kalorické, podobně jako papája. I ta má vysokou nutriční hodnotu, ale hned po zmiňovaném avokádu je druhým nejkaloričtějším ovocem.

Zapomeňte na sušené plody

Dále je také nevhodné sušené ovoce, a to jakýkoli druh. Sušením se odpaří voda, ale cukry zůstanou. Když sníte stejné množství čerstvého ovoce jako sušeného, dostanete do sebe mnohem více sacharidů, a tím naopak kilogramy přibývají, bohužel.

Ideální jsou citrusy

Co ale z ovoce naopak zvolit pro hubnutí? Velmi dobré jsou citrusy, hlavně grapefruit, který je doslova vitamínovou bombou z hlediska obsahu vitamínu C. I pomeranč, pomelo či citron jsou na udržení štíhlé linie skvělé, pomáhají odbourávat tuky.

Košík ovoce

Vitamín C je tukožer

Proto na citrusy v jídelníčku nikdy nezapomínejte. Mezi tukožery patří díky již zmiňovanému vitamínu C, který má v tukovém metabolismu určitou úlohu. Umí ho velmi úspěšně nastartovat.

Jablka nasytí a působí jako projímadlo

Jablka obsahují vlákninu, díky tomu si zaplníte žaludek a budete na nějakou dobu nasycení. Podobně jsou na tom s vlákninou i hrušky. Obsah pektinu v nich totiž pomáhá bránit rychlé absorpci cukrů, a to je velmi pozitivní. Stejně tak mají projímavé účinky.

Borůvky odbourají tuk

Skvělé jsou borůvky. Mají velmi málo kalorií, vysoký obsah antioxidantů a vlákniny i vitamínu C. Navíc velmi účinně pomáhají odbourávat břišní tuk.

Jahody k úklidu střev

Jahody pomáhají dělat úklid střev, odvodňují. Díky tomu jsou nezastupitelné v odvádění odpadních látek z těla a urychlují trávení a metabolismus. Zkrátka bez jahod ani ránu.

Třešně na dnu i pro štítnou žlázu

Třešně obsahují jód pro štítnou žlázu a tím také pomáhají látkové výměně. Nezastupitelné jsou i při dně, kdy rozpouštějí kyselinu močovou. Višně zase zlepšují stav cukrovky.

Vitamín C

Jak nastartovat shazování kil? S melounem

Meloun má řadu vitamínů. Díky velkému obsahu vody čistí střeva a trávení a dokonce i pomáhá startování hormonu tyroxinu, který spaluje tukové zásoby.

Rovnováha organismu díky nektarinkám

Nektarinky mají obrovské množství vody, kromě toho obsahují i vápník a draslík, prvky důležité pro fungování lidského organismu.

Bomba zvaná kiwi

Kiwi je doslova vitamínovou bombou. Při dietě se proto nemusíte bát jíst výše popsané ovoce.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 220 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Jméno *
E-mail *
Webová stránka

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..