Sportovní výživa

„Vousatý“ vtip Rádia Jerevan říká, že dobře už bylo. V praxi to znamená, že musíme pracovat více, intenzivněji nebo inteligentněji, abychom zítra dosáhli stejné výsledky, jako včera. Protože kdo nepostupuje, ten stagnuje či upadá. A to nechce žádná firma, po tom netouží žádný jednotlivec. Jak se udržet vždy na špici?Abychom dokázali podávat špičkové pracovní výkony trvale, je třeba nejprve se zamyslet a zjistit si, co se děje s naším tělem. To není jen schránka na mysl, to je celý podpůrný systém. Jakákoliv činnost pracovní, sportovní či duševní naše tělo vyčerpává nad nějaké limity a při dlouhodobém překračování únosné míry tělo slábne, chřadne a mohou propuknout různé stavy od dlouhodobé únavy až po nemoc.

V první řadě potřebuje tělo i mysl na kvalitní regeneraci dostatek odpočinku. Deficit spánku nelze kávou nebo jinými osvěžujícími prostředky dlouhodobě suplovat. Zkrátka pokud si neodpočinete, tělo vás do postele pošle tak či tak, ale léčení trvá déle, než odpočinek. Pravidelnost a dostatečnost jdou ruku v ruce.

Neméně významnou roli v regeneraci těla hraje i kvalitní strava. Nemám tím na mysli řízek a mastné brambory, ačkoli fyzicky pracující energii potřebují. Pro každého člověka je důležitá zejména pestrost stravy, protože kromě základních složek, jako jsou sacharidy, tuky a bílkoviny tělo potřebuje také vodu a v ní rozpuštěné vitamíny, enzymy a stopové prvky. Pokud svou každodenní stravu nějak podceňujete, je možné že vám chybí něco z těchto důležitých složek a ani dostatek spánku je nenahradí. Ba musíte odpočívat ještě více a přesto to stále není ono.

Ne nadarmo se při vysokém fyzickém výkonu podává sportovní výživa s cílem nahradit nadměrně spotřebováváno prvky a látky z potravy. Průměrná strava je určena pro průměrného člověka a pokud se pravidelně stravujete v restauracích při poledním menu nebo snad vyjídáte bagety z benzinek, nedivte se, že jste často unavení a svedete méně, než kdysi. Ale nemusíte hltat žádné tablety, abyste tělu dopřáli, co mu chybí. Vždyť plnohodnotné jídlo nebo doplňek výživy může vypadat například jako proteinová roláda a ne jako kosmická strava.

Výrobců různých výživových doplňků je velké množství. Zorientovat se na tomto poli vám pomůže recenze proteinů. Tak jako není chléb jako chléb od různých pekařů, tak se od sebe liší i doplňky výživy. Dopřejte svému tělu správné doplňky, dopřejte mu pravidelný odpočinek a zlepší se tím nejen vaše fyzická i duševní výkonnost, ale i celkové zdraví. Protože v zaměstnání není důležité jen to, jak moc umíte pracovat, ale i to, jak dlouho vydržíte pracovat pod velkou zátěží. A po pracovním týdnu přece chcete mít dost energie i zdraví také pro svou rodinu či koníčky.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 220 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Jméno *
E-mail *
Webová stránka

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..