Jak vybrat šperk

Žena potěší ženu: Řiďte se srdcem

Říká se, že žena ženě nejlépe rozumí. Dvojnásob to platí při výběru šperků. Žena se dokáže nejlépe vcítit do duše své kamarádky, přítelkyně, matky či dcery. Dobře zná její vkus, nálady, umí vycítit její rozpoložení. Naladí se na její vlnu. Právě proto ženě její srdce samo napoví, co obdarovávané kamarádce, příbuzné, či kolegyni vybrat. Jste-li žena a hledáte vhodnou bižuterii pro ženu, zapomeňte na poučky a nechte mluvit své srdce, své vnitřní já. Ukáže vám na tu nejlepší volbu.Žena dělá radost sobě: Nechte promluvit rozum

Budete-li si vybírat šperk pro sebe, tentokrát už musíte nechat promluvit rozum. Zavřete oči a představte si, kam si chcete vybraný šperk vzít. Vidíte se na romantické večeři s partnerem? Na firemním večírku, kde se chcete blýsknout před kolegyněmi? Na divadelním představení ve svých nejlepších šatech? Na plese, kam si vezmete dlouhou večerní róbu? Nebo v kanceláři, kde chcete být v kostýmku šik před svým šéfem? Můžete se krátce zasnít nad tím, co by se vám nejvíce líbilo, ale musíte brát v úvahu, pro jakou příležitost šperk bude a jak se na ni obléknete. Uvědomte si, s jakými šaty chcete šperk kombinovat. Důležitá je i kombinace s ostatními šperky. Když si vyberete náramek, máte vhodné náušnice, které s ním budou ladit?

Muž obdarovává ženu: Poznejte její styl

Mnoha mužům připadá těžké vybrat šperk ženě. Nejlepší radou pro nakupujícího muže proto je, snažit se obdarovávanou ženu co nejvíce poznat. Vystihnout její styl. Představte si ji před sebou. Je menší, nebo naopak vyšší? Štíhlá nebo boubelka? Má raději decentní klasický styl oblečení, nebo je naopak rozevlátá a plná barev? Chodí oblékaná ve stroze elegantním stylu, nebo miluje novinky a ráda experimentuje? Blondýnka, tmavovláska nebo zrzka? To vše bude hrát při výběru bižuterie roli. K menší baculatější ženě se hodí náhrdelník s protáhlým přívěskem, který by naopak u vysoké a štíhlé ženy nevypadal dobře. Jako muž se také nebojte zariskovat. Pokud jste na ženu naladěný a víte, co se jí líbí, určitě při výběru nesáhnete vedle.

šperky

Dámské náramky: Pýcha každé ženy

Mezi nejvíce prodávané šperky patří dámské náramky. Ženy se jimi pyšní již od pravěku. Od té doby, kdy se před mnoha tisíci lety lidé naučili tavit a zpracovávat kovy, vyrábět sklo a brousit kameny, se dámy zdobí náramky z různých materiálů. Zprvu měly podobu jednoduchých kroužků. Ovšem postupně, jak se zdokonalovala lidská zručnost, získávaly stále dokonalejší výzdobu a tvary.

Ozdobená paže je elegantní

V průběhu staletí se začaly objevovat jednoduché, a přitom krásné náramky z bižuterie. Jejich výhodou se stala příznivá cena proti pravým šperkům. Právě proto po nich ženy zatoužily. S minimálními náklady dosáhly maximální elegance. Dámská paže ozdobená náramkem vypadá velmi jemně. Většina žen má ve své šperkovnici více náramků určených pro různé příležitosti jako je každodenní nošení nebo také slavnostní akce. Ženy náramky vybírají i v souladu s tím, k jakým šatům z jejich šatníku se hodí. Sladění oblečení se šperky nikdy nepodceňují.

Náhrdelníky: Vyjádření různých pocitů

Nošení náhrdelníků je spojeno s touhou zdobit se, ale také dávat najevo své postavení. Nositel šperku ukazoval svému okolí svoje sebevědomí, vyjadřoval svůj společenský status. Náhrdelníky se staly jedněmi z prvních šperků, kterými se lidé zkrášlovali. Právě různými přívěsky na náhrdelnících a různými druhy náhrdelníků vyjadřovali rozmanité pocity a touhy, nebo příslušnost k určité společenské skupině.

Varianty pro každou příležitost

Přívěsky náhrdelníků tvořily symbol lásky, námluv, milostného vztahu. Byly dárkem dávaným z lásky, ale také signálem pro okolí, že nositel je zamilovaný, zadaný, má lásku. Stejně tak ale přívěsky tvořily i amulety, které svého nositele měl chránit před zlými silami a nepřízní okolního světa. Jiné náhrdelníky zase ukazovaly na vyšší společenské postavení. Každá událost, každá společenská příležitost vyžaduje jiný náhrdelník.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 220 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Jméno *
E-mail *
Webová stránka

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..