Přátelství muže a ženy, nebo skrytá erotická touha?

Muži i ženy vedou nekonečné diskuse o tom, zda mezi nimi může vzniknout přátelství nebo nikoli. Někteří argumentují, že ano, jiní tvrdí, že nikoli. Zastánci druhého názoru upozorňují, že často jde z jedné zúčastněné strany jenom o nenaplněnou erotickou touhu, která je ale maskovaná jako kamarádství.K žárlivosti není důvod

Jakékoli kamarádství se zakládá na společných názorech, zážitcích, zájmech a pocitech. Ty jsou důležitým pojítkem vztahu, ať už jde o kamarády ze školy, z práce, z vodáckého klubu nebo třeba z aerobiku. Funguje tam sounáležitost. Úplně stejná může být i mezi mužem a ženou. Společensky a profesně hodně aktivní ženy mohou mít přátele z různých životních období a přitom to vůbec nemusí narušit jejich partnerský vztah. Jednou za čas se sejdou, zavzpomínají na společné zážitky před lety a řeknou si také, co dělají v současnosti. Jedná se o příjemné zpestření všedních dnů, duševní relaxaci, jejich partneři nemají důvod k jakýmkoli projevům žárlivosti.

muž a žena

Různé cesty kamarádství

Jiná situace nastává v případě, že buď ze strany muže, nebo ženy jde o skrytou erotickou touhu, kterou ale maskují slovy: „Jsem tu vždycky pro tebe, můžeš se na mne kdykoli obrátit.“ Příliš těsné navázání kamaráda a kamarádky na sebe, pokud jeden nebo dokonce oba mají své partnery, signalizuje, že dotyčná nebo dotyčný chce něco víc. Je možné, že jim v současném vztahu něco chybí a hledají to jinde. Najdou-li to, přátelství může přerůst v lásku. Tím narážíme na tři proměny přátelství. Jednou z nich je, že prostě najdou tak intenzivní společnou řeč, že půjde o lásku. Druhá, kdy vhodná příležitost způsobí úlet a skončí spolu v posteli. Pokud je jádrem takového vztahu skrytá erotická touha, kamarádství tím skončí. Touha už byla naplněna. Stejně ale může skončit i tím, že společné pocity a zájmy pominou a nebude co vzájemně sdílet.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 220 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Jméno *
E-mail *
Webová stránka

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..