Dopřejte svému mazlíčkovi kožený obojek

V současné době pozorujeme trend návratu uspěchané a přetechnizované společnosti k přírodním materiálům. Lidé si pořizují výrobky z nich nejen do domácnosti nebo kanceláře, samotné domy z přírodních materiálů zažívají renesanci. Proč tedy používat plastové předměty, když mluvíme o svých zvířecích společnících?

Že je pes nejlepší přítel člověka se přesvědčujeme dennodenně. Stále více lidí si pořizuje tohoto čtyřnohého společníka a tráví s ním hodně času. Tím, že pes potřebuje pravidelný pohyb a venčení, nás donutí trávit čas venku každodenně. A to prospívá i lidem.

Chytrý pes pozná, že se jde na vycházku. Stačí, že pán vezme do ruky vodítko. Nařízení mnohých mést nedovolují mít psa na volno. Je to proto, že lidé, kteří psa nemají a nerozumí jim, se většinou psů bez vodítek bojí. A také často proto, že nezkušený majitel psa, který neprošel výcvikem, neumí správně reagovat nebo nezná povely. Nebo je pán neumí správně vydávat. Proto často jsou psi na vodítku.

Pes s koženým obojkem

Každý pes potřebuje jinou velikost obojku, ke kterému se vodítko upevňuje. Obojek je také znakem, že pes má svého majitele, který se o něj stará. Když se na procházce podíváte, jaké různé obojky psi mají, nestačíte se někdy divit. Plastové nebo utkané z umělých vláken, dokonce kovové obojky. Obojky, které můžou psům ubližovat. Když je pes naším nejlepším přítelem, neměli bychom i my být jeho nelepším přítelem a dopřát mu nejen kvalitní krmení ale taky obojek?

Kdysi byla nejpoužívanějším materiálem na obojky kůže. Nejen proto, že byla dostupná, ale taky pro své přirozené vlastnosti. Kožené obojky pro psy se vyrábějí i dnes a není důvod dávat přednost různým plastovým s krátkou životností. Vždyť přece psa si pořizujeme na celý jeho život a každá procházka venku by měla přinášet radost nám i našemu psu. Ručně vyráběný kožený obojek je to nejlepší, co mu jako jeho přítel můžeme dopřát.

Napsat komentář

Název *
Email *
Webová stránka