Jarní úklid chladničky

Možná Vás název článku zmátl a první, co jste si představili, bylo vyhazování starých otevřených povidel či kečupů, seschlých kusů ovoce či zeleniny nebo rozmrazování mrazničky a rychlé konzumování nanuků z minulého léta. Můj úklid však nebylo o tom. Bylo to úklid chladničky zevnitř. Ale z vnitřku samotného chladicího systému.
Ne, nejsem žádný profesionální mechanik a stejně tak nemám kurz domácího kutila, ale jak už to bývá, „Když musíš, tak musíš“ a musela jsem i já. Po čtyřech letech na koleji mi totiž přestala moje každodenní pomocnice sloužit. Vynechám bližší informace o „vybuchlé mozzarelle“ a jejích dlouhodobých následcích na čichové smysly obyvatel naší internátní buňky, které vznikly právě následkem nízké teploty v chladničce. Co však dělat teď?

V záruce už samozřejmě nebyla, zbývající peníze na opraváře jako studentka velmi nemám a na novou ledničku také nemám pomyšlení (jelikož jsem opět nevyhrála Loto, ach jaj). A tak jsme se se spolubydlící rozhodli, že jsme přece nějaké ženy a dokážeme udělat vzpouru.

IMAG2522

IMAG2518

Vzpoura v našem pojetí bylo převrácení chladničky vzhůru nohama a její následné rozebrání. Pokud jste se nyní začali smát při představě dvou žen se šroubovákem v ruce, které se snaží opravit složitý mechanismus chladničky, nebojte se, není to až tak špatné. V našem případě totiž (chválabohu) nebylo třeba opravovat samotnou ledničku. Šlo jen o její kosmetické vylepšení, protože čtyři roky na koleji se projevily na jejím „zdravotním stavu“.

Po otevření chladničky nás čekal vskutku zajímavý pohled – kobercová vrstva prachu na tom, co kdysi splňovalo roli ventilátoru. Máme totiž ventilátorem chlazenou ledničku, a protože ten se pomalu přestával točit od toho „bordelu“, bylo třeba zasáhnout. Zbraně á la jarová voda, hadr a tyčinky do uší a jde se!

IMAG2523

IMAG2525

Chvíli to sice trvalo, ale nakonec se nám podařilo vyčistit i poslední zákoutí útrob chladničky a naše mise byla splněna. Dokonce i po poskládání mi nezbyl žádný šroubek navíc (což se mi často stává). A tak máme opět k dispozici plně funkční mašinku, která po „faceliftu“ opět fičí jako hodinky.
 


 


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 220 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Jméno *
E-mail *
Webová stránka

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..