Výcvik pejska jako záliba aneb naučte jej pár cviků

Pejsek je radost, ale zároveň také starost. Chov domácího mazlíčka by se dal označit i za jakýsi druh záliby neboli koníčku. Určitě to není o tom, pořídit si pejska a následně mu nevěnovat svůj volný čas. Pokud se pouštíte do výcviku vašeho pejska, je důležité se vyhnout častým chybám, které vás mohou stát nervy a ztrátu trpělivost. Kromě toho většina majitelů pejska si myslí, že je chyba na straně domácího mazlíčka. Nevědí však, že daleko větší pravděpodobnost chyby je na straně jejich. Čemu se vyvarovat a co rozhodně nedělat? To si povíme v odstavcích níže.



Časté chyby při výcviku pejska – vyhněte se těmto chybám!

V první řadě je chyba v domácnostech s větším množstvím členů. Každý člen se chová k pejskovi jinak. Zatímco jeden z členu domácnosti jej rozmazluje, jiný mu téměř nic nedopřává. Právě zde je jedna z největších chyb, protože váš pejsek poté neví, co si o dané situaci má myslet. To stejné platí u výcviku. Není dobré, aby pejska cvičilo více členů domácností. Opět zde platí jednoduché pravidlo, sto lidí, sto postupů výcviku. Pokud chce pejskovu důvěru získat každý jednotlivý člen, musíte se napřed domluvit, co mu dovolíte, jak ho budete trénovat a čemu se vyvarovat.

Jedině tak nebude z vašeho výcviku a výchovy váš pejsek zmatený. Další častou chybou jsou špatné povely. K tomu se řadí i nejasné povely, kterým váš pejsek nerozumí. Svým způsobem je to zapříčiněno tím, že ani vy sami nevíte, co od pejska vyžadujete. Pokud pejska naučíte jeden povel danou větou, snažte se takto hovořit i nadále. Větu nijak neměňte. To platí i o jednotlivých slovech. I ty není dobré zaměňovat, jestliže si váš pejsek již zvyká na vámi poskládaná slova. Budete-li tento postup ignorovat, nemusí vás váš pejsek při záměně poslechnout.

Související:  Cvičitel pejsků může být skvělým koníčkem i profesí

Nenamáhat pejska!

Třetí častou chybou je namáhání pejska. Vždy věnujte výcviku jen pár desítek minut denně. Mnoho majitelů si myslí, že čím déle budete pejska trénovat, tím lépe. Opak je ovšem pravdou. Zároveň se totiž říká, že všeho moc škodí, a to platí i v tomto případě. Zkuste denně pejska trénovat po dobu 60 až 120 minut. Udělejte si mimo jiné i povinné přestávky mezi výcvikem. Dále je důležité netrénovat úplně každý den. Dopřejte vašemu pejskovi odpočinek a relax. Pokud to s tréninkem začnete přehánět, nebude se to vašemu pejskovi líbit.

Poslední chybou je krátkodobá vytrvalost. Nic není ze dne na den. U výcvika pejska to platí dvojnásob. Každé zvíře vyžaduje trpělivost. Tu ovšem velká část lidí nemá ani při vyřizování svých věcí. Následně si tak vybijí svou zlost a krátkodobou vytrvalost na svém domácím mazlíčkovi. Pokud se do výcviku pejska pustíte, je potřeba u této aktivity zůstat. Naučit svého pejska základní povely pomůže mimo jiné i vám, protože se vám venku nezatoulá a vždy k vám přiběhne, dáte-li mu příkaz.

Napsat komentář

Jméno *
E-mail *
Webová stránka

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..