Současný trend: Využijte služeb hodinového manžela

kombinacky V současnosti je poměrně silným trendem žít single. Počet domácností o jednom člověku vzrůstá. Samy žijí i mnohé mladé ženy a údržba domácnosti občas vyžaduje kromě běžných úkonů jako vaření, úklid či praní i náročnější zákroky. Na opravu kapajícího vodovodního kohoutku, protékající toalety nebo nefunkčního vypínače si mnohá z dam sama netroufne. Nemá ani potřebné znalosti ani řemeslný um. A právě tady přicházejí ke slovu hodinoví manželé.



Dejte si od mužů oddech

Ženy, které žijí samy, ocení, že najatí hodinoví manželé udělají vše, na co je v domácnosti potřeba mužská ruka. Pak jim žena zaplatí a oni v klidu odejdou. Pro dámy se zlomeným srdcem, které nijak zvlášť netouží živit mužské pohlaví a chtějí si od něj dát na nějakou dobu pauzu a přitom si na mužské práce samy netroufají, ideální možnost, jak mít v domácnosti všechno fungující, a přitom bez mužské přítomnosti. Navíc ocení, že muž vše udělá rychle, dobře a bez zbytečných řečí. Ruku na srdce, dámy, kolikrát jste už vaši drahou polovičku žádaly, aby přidělala tu poličku v kuchyni, a prkýnka stále ještě leží srovnaná v komoře? Jediného, čeho se vám dostalo, je komentář v tom smyslu: „Neotravuj, nemám čas“.

Ví si rady se vším

Jak to s hodinovými manžely u nás vlastně je? U nás se první objevil někdy v roce 2004 a od té doby je po nich stále větší poptávka. Jejich služby se rozšiřují a mezi dámami je o ně sílící zájem. S čím se může takový hodinový manžel setkat? V zásadě by si měl vědět rady v podstatě se vším, co v domácnosti může selhat nebo se porouchat. Vyměnit žárovku, pověsit lustr, spravit panty u skříně, nalepit odpadlé kachličky v koupelně. Na odbornější práce jako třeba opravu vypínače či zásuvky je ale samozřejmě lepší najmout si elektrikáře, totiž pokud zrovna váš příchozí hodinový manžel není v tomto oboru vyučený. Hodinoví manželé ale samozřejmě odmítají vaření, mytí nádobí nebo třeba praní či žehlení. Ostře se ohrazují i proti erotickým službám, jde skutečně a jenom o řemeslnou výpomoc.

Související:  Vyplatí se sušička ovoce?

vrtacka

Kolik stojí všeuměl?

Kolik si hodinový manžel za svou práci účtuje? V Praze je to asi 350 korun za hodinu, na venkově méně, například 200 korun za hodinu. Samozřejmě, že pokud dokupuje nějaké součástky na výměnu, například žárovky, zásuvky, vypínače, vodovodní těsnění atd., naúčtuje zákaznici jejich nákupní cenu a ta mu ji zvlášť zaplatí. Stejně tak si nechá uhradit i cestovní výlohy. Zbohatnout se na této činnosti příliš nedá, ale hodinový manžel je pánem svého času, a pokud se umí otáčet a věnuje čas i své prezentaci (inzerce, vlastní internetové stránky), o zakázky nemusí mít nouzi. Navíc má velkou výhodu, že jde o práci, kterou mu zákazník zaplatí ihned po jejím vykonání. Nemusí čekat na splatnost faktury.

Mladí muži už kutilství neholdují

Jak potvrzují hodinoví manželé, většinou si je najímají ženy, které si příliš nevědí rady s různými technickými věcmi v domácnosti. Často jde buď o rozvedené ženy, nebo vdovy, ale přibývá i klientek z řad manželek věčně zaneprázdněných podnikatelů, kteří zkrátka nemají na domácí práce čas. Občas se ale vyskytnou i muži, hlavně ti staršího věku, pro které je už kvůli fyzické kondici problém třeba vylézt na štafle.

Jisté je, že hodinovým manželům se pro jejich činnost otevírá stále větší prostor. Zatímco muži starších ročníků byli většinou poměrně schopní kutilové, čemuž je často naučila nouze, o mladších ročnících se to rozhodně říci nedá. Málokdo z mladých mužů zvládne různé kutilské úkony, nebo je vůbec schopen něco rukama udělat. Takže i když má mladá žena vedle sebe svalnatého krasavce, pokud jde o údržbu domácnosti, vůbec to nemusí být žádná výhra.
 

 

Napsat komentář

Jméno *
E-mail *
Webová stránka

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..