Pákové batérie vržou

sprcha Pákové vodovodní baterie jsou oblíbené v kuchyni i koupelně pro svou jednoduchou obsluhu i úsporu vody. Téměř nevyžadují žádnou údržbu a mají dlouhou životnost. Na rozdíl od obyčejných kohoutků nekapou, čímž šetří vodu i peníze a často i dobře vypadají. Jen občas vržou. Co to způsobuje a jak tomu zabránit?Pákové baterie umožňují významně šetřit poplatky za teplou i studenou vodu tím, že jednou kombinovanou pákou umožňují nejen vodu pouštět a zastavovat, ale i současně nastavit poměr teplé a studené vody a tento zachovat i při zastavení vody. Takže při opakovaném zastavování a pouštění vody nemusíme nastavovat tento poměr a šetříme tím zbytečně odpuštěno vodu. Toto využijeme nejčastěji při mytí nádobí nebo sprchování.

Konstrukčním prvkem, který toto všechno umožňuje, bývá keramická kartuš uvnitř pákové baterie. Nevyžaduje prakticky žádnou údržbu, někdy je vhodné po pár letech používání ji utáhnout, co udělá zkušený instalatér za chvilku.

drez

Avšak po krátkém čase používání se může u pákové baterie projevit nepříjemné vrzání při jejím používání, při zavírání a otevírání vody. Co způsobuje toto vrzání pákových baterií?

Většina lidí po použití pákové baterie ji nechá v poloze, ve které vodu zastavila. Pokud je to poloha teplé vody, teplá voda potom zahřeje kartuš. A ta začne vrzat. Stačí, když přepnete na studenou vodu, necháte jí trochu odtéct a po chvíli vrzání přestane. A při zastavování teplé vody, pokud již nepotřebujete ponechat namíchaný poměr teplé a studené vody, přepněte na studenou vodu a trochu ji nechte odtéci. Jen aby vychladla páková baterie.

Správným používáním pákové baterie ne jen, že prodloužíte její životnost, ale současně zabráníte různým pazvukům, které se z ní mohou linout během používání.
 

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 220 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Jméno *
E-mail *
Webová stránka

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..